Zwiedzanie nieznanych rejonów kraju

 

Pewnego razu moja mama powiedziała, że warto byłoby wybrać się na wycieczkę po mało znanych rejonach naszego kraju, chociaż bardzo atrakcyjnych. Wiadomą sprawą jest, że większość osób decyduje się na wyjazdy do największych miast i zwiedzają dobrze znane już rzeczy. Jako, że jesteśmy dorosłe postanowiłyśmy wybrać się na wycieczkę po kulinarnych smakach Polski. Znalazłyśmy na trasie kilka fajnych winiarni, które postanowiłyśmy odwiedzić.

Polskie winnice kryją pyszne smaki

polskie winniceNie żałowałyśmy nawet przez moment tej decyzji. Okazało się, że odkrywanie smaków jest imponujące i z chęcią będziemy to powtarzać w późniejszym czasie. Na samym początku odwiedziłyśmy bardzo małą winniczkę. Od jej właściciela usłyszałyśmy historię stworzenia a także metodę fermentacji winogron. Cieszyłam się, że spędzam czas w zupełnie inny sposób. Po degustacji udałyśmy się w dalszą podróż. Kolejny przystanek był jeszcze ciekawszy. Nie spodziewałyśmy się, że polskie winnice kryją tak wiele tajemnic. Okazało się, że w tym miejscu tłoczone było wino dla legendarnych władców naszego kraju jak również ich gości. Faktycznie przyznać trzeba, że smak był wysokiej klasy i ja nigdy tego nie zapomnę. Zapach starych beczek oraz korków to było coś wspaniałego. Ostatnia winnica jaką odwiedziłyśmy była naprawdę ogromna. Na samym początku zwiedzaliśmy jej stare mury, słuchałyśmy wspaniałych historii a na sam koniec otrzymałyśmy deskę serów i kieliszek wina do wypróbowania. Od tego wszystkiego już kręciło mi się w głowie.

Żal mi było taty, który musiał obejść się smakiem, ponieważ był kierowcą naszej wycieczki. Każdy producent wina zadbał jednak o niego i dostał on prezent w postaci małej butelki, aby móc wypić gdy już nie będzie prowadził pojazdu. Każdemu polecam kulinarne podróże.