Zastosowanie wialni w młynie

Prowadzenie firmy, która zajmuje się przetwarzaniem zbóż na mąkę, może być dobrym i dochodowym biznesem, nawet gdy nasz młyn będzie znajdował się na małej wiosce. Prowadzenie młyna, to nie tylko przetwarzanie mąki, którą przywiozą lokalni gospodarze, ale również przetwarzanie swoich źródeł, jednak do wykonania tego potrzebny, jest odpowiedni sprzęt, który sprawi, że nasza mąka będzie najwyższej jakości.

Jak czyścić zboże przed przetwarzaniem?

wialnie do zbożaJeżeli chcemy, aby nasza mąka była wykonana, z najwyższą jakością, a klienci chętnie ją kupowali, możemy przetwarzać swoje zboże, jednak potrzebne będą wialnie do zboża które pomogą nam w wyczyszczeniu zboża i pozbyciu się z nich plew i innych zanieczyszczeń. Wialnie te zazwyczaj napędzane są z silnika 230 V, a napęd przenoszony jest przez specjalny pas. Dzięki przenoszeniu napędu przez pas, możemy spowodować ruch wiatraka, który znajduję się, w środku wialni. Wytworzone powietrze, przez wiatrak wywala wszystkie zanieczyszczenia, a ziarnko zboża wpada, w osobne miejsce, z którego może być zabrane do mielenia. Ważne, jest aby dostosowywać prędkość czyszczenia, poprzez zmniejszanie i zwiększanie dawki zboża. Zbyt wolne przesuwanie się zboża może powodować, że większość ziarna trafi razem z zanieczyszczeniami do odpadów, a zbyt szybkie czyszczenie spowoduje, że większość zanieczyszczeń, trafi do pojemnika z czystym zbożem.

Jeżeli chcemy mieć mąkę, najwyższej jakości, a także cieszyć się zadowoleniem klientów, dzięki czemu będą wracać po nasz produkt, musimy mieć czyste zboże, ponieważ plewy oraz inne zanieczyszczenia powodować będą zmienienie smaku mąki. Zmielone zanieczyszczenia, mogą również źle wpływać na wyroby, które będą wykonywane właśnie z tej mąki. Dzięki czystym ziarnkom zboża, możemy zarobić dobre pieniądze.