Zastosowanie malowania proszkowego

 

Malowanie proszkowe wykorzystywane jest przy malowaniu wszelkich wyrobów metalowych, stalowych i aluminiowych, które wymagają precyzyjności i dokładności. Malowanie proszkowe to stosunkowo nowa technologia, która polega na odpowiednim nanoszeniu farby, która znajduje się w postaci proszku na różne, wybrane przez klienta powierzchnie.

Co maluje się farbą w proszku?

malowanie proszkowe wykonywane na ŚląskuMalowanie farbą w proszku jest wykorzystywane przy malowaniu aluminiowych, metalowych, bądź stalowych elementów, które wymagają dużej precyzji i efektywności. Bardzo często są to materiały, do których jest utrudniony dostęp, dlatego też wykorzystanie malowania proszkowego może być jedyną dobrą możliwością. Specjalistyczne proszki mają odpowiednie właściwości zarówno chemiczne, jak i fizyczne, co pozwala na przyczepienie się farby do nawet najtrudniejszych materiałów. Malowanie proszkowe wykonywane na Śląsku pozwala na dużą dokładność i estetykę, dzięki zminimalizowaniu powstających przy malowaniu zacieków. W przypadku malowania tradycyjnego zacieki występują bardzo często, w zależności od umiejętności i doświadczenia pracownika. Wystąpienie zacieków i nierówności może zepsuć ogólny wygląd wykonanej pracy, dlatego też najczęściej w przypadku chęci malowania trudnych obiektów wybierana jest metoda proszkowa. Odpowiednio przygotowane powierzchnie z wykorzystaniem malowania farbą w proszku pozwalają na zwiększenie ich odporności dzięki odpowiedniemu utwardzeniu.

Farby proszkowe mimo dużej zawartości substancji chemicznych są uważane za bardzo bezpieczne dla ich użytkowników. Na rynku istnieje wiele firm, których podstawową działalnością jest malowanie proszkowe wykonywane na Śląsku. Zajmują się zarówno odpowiednim przygotowaniem powierzchni, jak i malowaniem przy użyciu odpowiednich urządzeń.