Zastosowanie kwasu hialuronowego – oferty w Szczecinie

 

Kwas hialuronowy kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną. Negatywne wrażenie może wywierać słowo kwas. Niemniej jednak jest to substancja, która znajduje się również naturalnie w ludzkim organizmie. To właśnie kwas hialuronowy znajduje się m.in. w skórze czy w stawach, a dokładniej w mazi stawowej.

Działanie kwasu hialuronowego – oferta gabinetów medycyny estetycznej w Szczecinie

kwas hialuronowy ze SzczecinaWłaśnie dlatego kwas hialuronowy jest tak często używany w ortopedii w różnego rodzaju zwyrodnieniach – wstrzykuje się do jamy stawowej właśnie kwas hialuronowy. Kwas ten można też znaleźć w wielu kremach przeciwzmarszczkowych, ale najlepsze efekty daje w medycynie estetycznej, gdzie korzysta się ze znacznie większych ilości kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w naskórek. Wykorzystuje się do tego bardzo cienkie igły, dlatego zabieg jest mało bolesny. Ma działanie anti-aging, czyli zapobiegające starzeniu się skóry. Korzysta się z kwasu hialuronowego wstrzykiwanego w naskórek twarzy oraz szyi i dekoltu. Taki kwas hialuronowy ze Szczecina ma postać ma postać przejrzystego żelu. Zadaniem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczki. Zmarszczka wypełniona kwasem hialuronowym wygładza się, przestaje istnieć. Oczywiście zabieg trzeba od czasu do czasu powtarzać, bo kiedy ilość kwasu hialuronowego będzie niewystarczająca, zmarszczki znowu powstają. Kwas hialuronowy fantastycznie wygładza skórę twarzy i odmładza ją. Taki zabieg pozwala odjąć sobie kilku lub nawet kilkunastu lat. Efekty działania kwasu hialuronowego na skórze utrzymują się przez od pół roku do roku.

Po tym czasie należy zabieg znowu powtórzyć. Koszt takiego zabiegu zależy od konkretnego gabinetu medycyny estetycznej i wynosi zazwyczaj kilkaset złotych. Jest to jeden z najbardziej efektywnych zabiegów, które działają na skórę przeciwzmarszczkowo.