Zastosowanie kamieni w ogrodzie

W przypadku aranżacji ogrodu wykorzystuje się nadzwyczaj często różnego rodzaju naturalne elementy takie jak kamienie, kora, czy drewno. Pozwalają one na stworzenie w ogrodzie prawdziwie ciekawego wystroju, który dzięki wykorzystaniu wspomnianych elementów będzie bardzo blisko związany z naturą.

Wybór dobrego kamienia ogrodowego

modny biały kamień do ogroduWarto w związku z tym poszukać inspiracji, które pozwolą nam na skuteczne podjęcie decyzji odnośnie wykorzystania kamieni, bądź innego rodzaju materiałów. Bardzo często kamienie można wykorzystać do wyłożenia nimi ścieżek, bądź rabatek. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań tego rodzaju. Jednak do tego celu wykorzystuje się przede wszystkim kamienie drobne. Poza kamieniami drobnymi można zdecydować się na kamienie nieco większe. Te jednak są dostępne jedynie w naturalnych odsłonach. W związku z tym nie każdy zdecyduje się na takie rozwiązanie. Warto jest w związku z tym zwrócić szczególną uwagę na możliwości, jakie daje nam dobranie drobnych kamieni w odpowiednim kolorze. Przykładem może być między innymi modny biały kamień do ogrodu. Obecnie jest on dość często stosowany w nowoczesnych ogrodach. Jego kolor sprawia, że można go zastosować w sposób bardzo wszechstronny. Idealnie podkreśli on rabaty zawierające bardziej egzotyczne rośliny. Nie będzie jednocześnie kolidował z bardziej rodzimymi odmianami upraw.

W związku z tym warto jest sprawdzić dostępność tego typu kamieni w sklepach. Zwykle nie powinno być z tym problemu. Cena kamieni białych do ogrodu wynosić może od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych. Zwykle pakowane są one w opakowaniach po kilkanaście kilogramów. W hurtowniach ogrodniczych możemy zakupić nieco większe opakowania. Cena za kilogram zazwyczaj jest dużo bardziej atrakcyjna.