Zalety paszociągów w hodowli zwierząt

 

Hodowla zwierząt jest bardzo wymagająca. Jednym z podstawowych jej elementów jest oczywiście odpowiednie karmienie. Powinno być przystosowane do wieku, gatunku oraz przeznaczenia. Na dodatek każde zwierze żywi się inaczej i hodowca powinien mieć szeroką wiedzę na ten temat. Jeżeli chodzi o podawanie pokarmu to jest to niestety długi moment w ciągu dnia.

Regularne karmienie za pomocą paszociągu

paszociągi spiralneCzasami jest wnet powtarzany o różnych porach aby zapewnić pełnowartościowe posiłki swoim podopiecznym. Posiadając marzenia o w pełni zautomatyzowanym gospodarstwie warto zastanowić się nad korzyściami jakie potrafią dawać wydajne paszociągi spiralne. Jest to konstrukcja, która automatycznie pobiera oraz podaje pokarm bezpośrednio we wskazane miejsce. Wiele osób wybiera takiego producenta, który zapewnia łatwą obsługę oraz możliwość zaprogramowania paszociągów. Jest to wygodne, ponieważ samoczynnie pobierana pasza ląduje w korycie świnek czy kur. Firmy często od razu proponują fachowy montaż, który ułatwi całe zadanie. Paszociąg może być również bezpośrednio podłączony do binu na pasze. Wielu rolników decyduje się na takie połączenie, ponieważ oszczędzają w ten sposób wiele czasu. Praca przy hodowli zwierząt jest bardzo ciężka i warto ułatwiać sobie pewne kwestie gdy jest to tylko możliwe. Cena jest zróżnicowana. Głównym jej determinantem jest oczywiście obszar na jakim ma być zamontowany paszociąg spiralny. Im mniejszy i bardziej zwarty tym analogicznie mniejsze koszty dla hodowcy.

Jednak nie warto na tym oszczędzać, ponieważ jest to korzystne rozwiązanie, które zwiększa wydajność w gospodarstwie. Wszystko odbywa się regularnie i o stałych porach praktycznie bez wzmożonego wysiłku fizycznego. Warto się nad tym zastanowić i porozmawiać z przedstawicielem handlowym.