Zakup wentylatorów dla pomieszczeń gospodarczych

Wentylator w pomieszczeniu przeznaczonym do hodowli świń, jest jak najbardziej pożądany. Jest on właściwie priorytetem, jeśli chcemy mieć zdrowe i szybko tuczące się zwierzęta. Nie tylko człowiek lubi świeże powietrze. Zwierzęta także i jeśli mają taką możliwość, idą tam, gdzie świeżego powietrza jest najwięcej.

Chlewnie potrzebują dużych wentylatorów

duże wentylatory do chlewniKażdy hodowca trzody chlewnej wie, że świnia nie się poci tak, jak człowiek (całym ciałem). Jeśli jest ona trzymana w ciemnej i wilgotnej chlewni i na dodatek bez dostępu do świeżego powietrza, nie będzie tak przybierać na wadze, jak w wypadku świń hodowanych w przestronnych chlewniach, gdzie powietrze jest wentylowane na bieżąco. W ciemnych, dusznych chlewniach, u świń może dochodzić do przegrzania organizmu, a w skrajnych wypadkach nawet do padnięcia zwierzęcia, ponieważ takie przegrzanie organizmu jest dla świń niebezpieczne. Dlatego hodowcy zakupują duże wentylatory do chlewni, aby chronić swoją hodowlę najlepiej, jak potrafią. Są różne rodzaje wentylatorów i zakupuje się je najczęściej w zależności od powierzchni pomieszczenia, w którym jest prowadzona hodowla. Jeśli pomieszczenie chlewni jest wyjątkowo duże, należy zakupić więcej wentylatorów i – albo zamontować je na ścianach, albo zakupić wentylatory wolno stojące. Takie wentylatory wolnostojące są o tyle lepsze, że można je ustawić dokładnie tam, gdzie jest taka potrzeba. Często jest tak, że dalsze boksy ze świniami nie są dostatecznie wentylowane.

W każdej chlewni powinien być wentylator. Trzymanie świń w ciasnych, ciemnych i dusznych pomieszczeniach, nie wpływa dodatnio na ich zdrowie i przybór masy. Może też dochodzić do przegrzania ich organizmów, a tego zapewne chciałby uniknąć każdy dobry hodowca. Dlatego – m.in. – montuje się wentylatory.