Wysokojakościowe profile ostrzegawcze

Coraz więcej hal parkingowych, szczególnie podziemnych, zaopatrywanych jest w nowe listwy ochronne, pełniące funkcje ostrzegawcze podczas wykonywania manewrów na terenie hali. Jest to konieczne, szczególnie ze względu na bardzo małą powierzchnię metrażową, umożliwiającą wykonywanie manewrów samochodem osobowym na terenie hali.

Ochronne listwy gumowe

Profile ochronneZe względu na niesprzyjające warunki do wykonywania manewrów na terenie hali parkingowej, nie trudno o wystąpienie kolizji pojazdu ze ścianą lub kolumną, gdyż wystarczy jedynie chwila nieuwagi, lub znalezienie się przeszkody w martwym polu lusterka, aby spowodować kolizję z przeszkodą. W celu lepszego zabezpieczenia danej przeszkody, w postaci ściany lub kolumny, swoje zastosowanie znajdują specjalne profile ochronne, które zostają wyposażone w system oświetlenia odblaskowego, a dzięki zastosowaniu fabrycznego lakieru o wyrazistym kolorze, znacznie łatwiej jest dostrzec zastosowany profil. Takiego rodzaju systemy znajdują także zastosowanie w halach przemysłowych oraz produkcyjnych, gdzie każdego dnia poruszają się transportery, a także wózki widłowe. Na terenie każdej hali, wyznaczone są drogi komunikacyjne, umożliwiające poruszanie się pojazdów dwuśladowych. Znacznie trudniejsze i bardziej niebezpieczne okazuje się wykonywanie manewrów, cofanie oraz skręcanie, ze względu na małą ilość miejsca, wówczas należy zachować zawsze szczególną ostrożność.

W momencie wystąpienia kolizji, specjalnie wykonane oraz zastosowane profile ostrzegawcze, mają na celu przejąć siłę uderzenia oraz możliwie jak najbardziej ją zamortyzować. Dlatego właśnie profile wykonywane są najczęściej z tworzywa sztucznego lub gumy, dzięki czemu kolizja odbywa się bezszkodowo. Warto zapoznać się z funkcjonalnością i możliwościami wykorzystania specjalnych profili.