Wypełnianie, ekstyrpacja, dewitalizacja zębów

W gabinecie stomatologicznym można skorzystać z różnych usług. Najczęściej wykonywane są usługi w ramach tzw. stomatologii zachowawczej. Niestety ludzie często chodzą do dentysty tylko wtedy, kiedy boli ich ząb. Wtedy jednak czasami jest już za późno na uratowanie zęba i jego wyleczenie.

Usługi dentystyczne w zakresie stomatologii zachowawczej

gabinet stomatologiczny w ToruniuStomatolog zajmie się przeglądem wszystkich zębów. Najlepiej wykonywać taki przegląd 2 razy w ciągu roku. Ubytki w zębach zazwyczaj wymagają wypełnienia. Wypełnienie jest darmowe, jeśli korzystamy z usług stomatologicznych w ramach refundacji NFZ. Ogólnie można podzielić wypełnienia zębowe na wypełnienie w zębie stałym małe, średnie i duże. W zależności od wielkości wypełnienia inna jest też ich cena. Każdy pacjent ma prawo do wyboru znieczulenia. Nie jest ono drogie, bo kosztuje ok. 20 zł w prywatnych gabinetach. Dobry gabinet stomatologiczny w Toruniu zaoferuje pacjentom nie tylko wypełnianie ubytków, skalowanie i usuwanie zębów, ale również leczenie nadwrażliwości zębów, zakładanie opatrunków leczniczych, odbudowanie korony zęba stałego. Przed wizytą u dentysty warto wykonać zdjęcie cyfrowe RTG – częściowe lub całkowite. Wykonanie takiego zdjęcia może zlecić też sam stomatolog od razu po wizycie. Stomatologia zachowawcza oferuje też takie usługi jak dewitalizacja zęba, ekstyrpacja w znieczuleniu oraz opracowanie kanału.

Leczenie kanałowe to jedna z podstawowych usług stomatologicznych. W zależności od liczby wypełnień kanałów cena jest inna. Zazwyczaj cena za jeden kanał to 100 zł. W przedtrzonowcach, trzonowcach najczęściej trzeba wypełnić 3 kanały, a więc leczenie kanałowe wyniesie kilkaset złotych. Martwy ząb można oczywiście wybielić. Takie wybielanie nie jest bardzo drogie i jest to kwestia ok. 150 zł. Te zabiegi można wykonać w zwykłym gabinecie.