Wykorzystanie pompy podczas budowy oczka wodnego

Oczko wodne jest elementem wystroju wielu ogrodów. Wprowadza ono niesamowity klimat oraz możliwość hodowania małych ryb oraz roślinności wodnej. Posiadając duży ogród warto zaadoptować kilka metrów i stworzyć swój własny wodny świat. W poniższym tekście postaram się w kilku krokach wyjaśnić jak takie oczko stworzyć aby było bezpieczne oraz wyglądało bardzo nowocześnie.

Pompa niezbędna podczas napełniania oczka wodnego

pompy pneumatycznePierwszym krokiem jest wygospodarowanie odpowiednio dużego terenu w naszym ogrodzie. Aby zbiornik miał taki kształt jaki nas interesuje najlepszym rozwiązaniem będzie narysowanie do na trawniku za pomocą farby w sprayu. Wtedy zgodnie z wyznaczonymi liniami przystępujemy do wykopywania. W gotowym wykopanym dole należy rozłożyć specjalną folię zapobiegającą pochłanianiu wody przez glebę. Fajnym rozwiązaniem jest pozostawieniem kawałka ziemi pośrodku oczka i zamontowanie tam specjalnej fontanny działające w niej pompy pneumatyczne będą pobierać wodę z oczka i stworzą zamknięty efektowny obieg wodny. W wielu przypadkach tego rodzaju pompy wykorzystywane są również do napełnienia całego zbiornika. Pompy tego typu są wstanie pobrać ogromne ilości wody i przetransportować jest w inne miejsce za pomocą ciągów węży. Dzięki wykorzystaniu tego typu urządzeniom zalanie oczka wodnego przebiega od kilku do kilkunastu minut. W momencie gdy oczko już jest zalane należy je w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Najczęściej do tego typu wykorzystywane są kamienie. 

Podsumowując jeśli chcemy wybudować oczko wodne lub większy zbiornik taki jak staw. Wykorzystywanie różnego rodzaju pomp jest sprawą niezbędną jeśli chcemy skrócić czas wlewania wody. Obecnie produkowane pompy są to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia, sterowanie elektronicznie.