Wycinanie laserowe elementów silnika

Silniki V6 i V8 w pojazdach zabytkowych są bardzo ciekawe. Jednak właściciele zastanawiają się skąd wziąć ich niektóre nietypowe elementy ze względu na zerowy dostęp części zamiennych na rynku. W tym przypadku najlepiej skorzystać z usług firm, które za pomocą wiązki laserowej wytną naszą część z metalu. To najlepsze rozwiązanie, które nie jest tak drogie, jak się wydaje.

Cięcie elementów stalowych i żeliwnych laserem

usługa cięcia laseremAby stworzyć dany element silnika trzeba bardzo dokładnych cięć. W takich silnikach trzeba części pracujących bardzo dokładnie i płynnie. Usługa cięcia laserem to najlepsze rozwiązanie ze względu na dużą precyzję. Można odwzorować nawet elementy bloku silnika. Operator lasera może dobrać grubość wiązki tak, aby powstał nie tylko krawędzie cięcia, ale także perforacje. Cięcie laserem to proces dość szybki. Ile zapłacimy operatorowi? Najczęściej część zamawia za nas firma podwykonawcza, która ma spore zniżki. Myślę, że zapłata powinna wynosić około pięćdziesięciu złotych. Cięcie laserem zazwyczaj trwa około dziesięć minut. Wiadomo, że dużo zależy od tego, jak bardzo skomplikowana jest linia cięcia. Laser podczas cięcia nagrzewa metal do temperatury powyżej tysiąca siedemset stopni Celsjusza. Po zastosowaniu dodatkowej optyki można ją zwiększyć. Pozwala to na dokładne linie cięć, a nawet szlifowanie krawędzi metali przez operatora.

Wiadomo, że cięcie laserem to usługa, która dopiero weszła na nasz rynek, ale naprawdę zyskuje popularność. Co ciekawe, laser może przeciąć materiał o grubości nawet jednego metra, jeśli jest założona dobra optyka. Oczywiście do takich maszyn mają dostęp tylko dokładnie wyszkolone osoby, które wiedzą jak z tej technologii korzystać efektywnie i w jak najbardziej bezpieczny dla siebie i innych sposób.