Wybór pościeli do wózka

Kompletując wyprawkę dla noworodka z pewnością nie możemy zapomnieć o wózku czy o łóżeczku, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu z maluszkiem. Jednak trzeba jeszcze pomyśleć o wyposażeniu ich w odpowiednią pościel.

W jakiej pościeli śpią dzieci?

pościel do wózka minkyMałe dzieci nie mają jeszcze wyregulowanej temperatury ciała, dlatego też często stosuje się zasadę w ubieraniu – o jedną warstwę więcej niż mamy na sobie sami. Tą warstwę może stanowić ubranie lub okrycie w postaci pościeli lub kocyka. Jeżeli wolimy pościel, to najlepiej od razu kupić dwa komplety do łóżka i do wózka. Przeważnie składają się z poduszki i kołderki, ale znajdziemy też nieco większe komplety. Na pewno bardzo fajna jest pościel do wózka minky, która wykonana jest z dwóch rodzajów materiałów. Z jednej strony mamy bawełnianą tkaninę, a z drugiej jest miękki polar minky. Producent zaleca przykrywanie dziecka stroną bawełnianą w ciepłe dni, a polarową w chłodne, gdyż dzięki temu maluch nie zmarznie i nie przegrzeje się. Pościel, tak samo jak kocyki minky są dostępne w wersji letniej i zimowej, czyli z ociepleniem lub bez. Pościel stosowana w wózku ma nieco mniejszy rozmiar i przeważnie zamiast płaskiej poduszki posiada motylek, który doskonale stabilizuje główkę malucha. Może ona z powodzeniem zastąpić śpiworek na zimowym spacerze, ponieważ bardzo dobrze grzeje. Co istotne w codziennym funkcjonowaniu, to to iż pościel można prać w pralce w temperaturze nawet sześćdziesięciu stopni Celsjusza, co zapewnia perfekcyjną czystość.

Na rynku znajdziemy pościel bawełnianą, syntetyczną lub nawet bambusową, ale jednak minky cieszy się największym zainteresowaniem. Ma ona doskonałą jakość, jest przyjemna w dotyku nawet po wielu praniach i może być stosowana nawet przez alergików.