Wybierz psa dla malucha po szkoleniu szczeniąt rasowych

Psy i dzieci lubią się wzajemnie nie od dziś. Większość  psów traktuje małe dzieci jak swoje i mocno się nimi opiekuje lub przynajmniej towarzyszy. Jeśli jednak planujemy zakup psa, a mamy małe dziecko lub planujemy je mieć, warto wybrać rasę, która z natury jest przyjazna dzieciom.

Pies dla malucha, czyli szkolenia szczeniąt rasowych w Warszawie

szkolenie szczeniąt rasowych w WarszawieZnajdziemy wiele ras, które będą bezpieczne dla malucha. Na przykład labrador czy golden retriever to jedne z kilku do wyboru spośród ras dużych. Jeśli nasze warunki mieszkaniowe skłaniają nas ku małym psom, to świetnie sprawdzi się cavalier king charles spaniel czy west highland white terrier. Ponadto możemy zakupić psa z hodowli, która zapewnia szkolenie. Na przykład jedna z podwarszawskich hodowli podnosi nieco ceny swoich psów w zamian za certyfikat, że piesek ukończył szkolenie szczeniąt rasowych w Warszawie. Taki rodzaj nauki daje nam gwarancję, że pies będzie już poukładany na tyle, abyśmy poduczyli go już konkretnie do swoich warunków domowych. Będzie znał podstawowe komendy, rozpoznawał swoje imię, zachowywał czystość. Nie będzie też sprzeciwiał się noszeniu obroży czy smyczy. To bardzo ułatwi nam przystosowanie go do nowych warunków życia oraz da gwarancję, że pies będzie właściwie zachowywał się przy dziecku. Możemy także indywidualnie posłać swojego psa na takie szkolenie. Zwykle jest to jednak wyższy koszt niż zakup psa już z certyfikatem.

Psy i dzieci często lepiej rozumieją się nawzajem niż z dorosłymi. Naturalnie lubią się bawić i posługują się instynktami. Dzieci wychowywane wraz z psami często są w dorosłym życiu bardziej empatyczne, wrażliwe na krzywdę innych, przyjacielskie i otwarte. Nie są też przesadnymi perfekcjonistami. Przyzwyczaiły się, że pies oznacza ciągłe wesołe zamieszanie.