Wybieramy borówki Bluecrop

Uprawa borówek różnych odmian jest obecnie bardzo popularna. Ten krzew owocowy cieszy się obecnie znacznym zainteresowaniem ze względu na smak owoców. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak wygląda proces nawożenia borówek amerykańskich, jaką odmianę warto zakupić w konkretnym przypadku oraz jaki rodzaj zapylacza będzie dla borówki będzie najlepsza. Jedną z popularnych odmian jest Bluecrop o wyjątkowych cechach.

Czy warto zdecydować się na Bluecrop?

borówka bluecropOdmiana borówki Bluecrop jest to tak naprawdę odmiana borówki wysokiej. Krzewy tej borówki to stare odmiany, które są znane od 1941 roku i pojawiły się początkowo w Stanach Zjednoczonych, a obecnie są uprawiane na obszarze niemal całego świata. Może być ona uprawiana na działkach, a ze względu na fakt, że jest to bardzo plenna, może być także stosowana w uprawie towarowej. Krzew dorasta do wysokości około 1,5 metra, maksymalnie nawet do 2 metrów. Charakteryzuje się silnym wzrostem, przez co w krótkim czasie możemy uzyskać dojrzałe krzewy. Dobrym wyborem może okazać się borówka bluecrop. Liście tej odmiany są zielona, natomiast system korzeniowy płaski, co w znacznym stopniu wpływa na pobieranie substancji odżywczym na płytkim poziomie gleby. Kwiaty mają kolor biało-różowy i pojawiają się na roślinach od końca kwietnia do końca maja. Należy jednak uważać na majowe przymrozki, ponieważ mogą one uszkodzić albo zniszczyć kwiaty, co przekłada się na gorsze plony.

Jednym z najważniejszych elementów takich krzewów owocowych są smaczne oraz aromatyczne owoce. Dojrzewają one w okresie od połowy lipca do mniej więcej połowy sierpnia. Owoce są duże, jasnoniebieskie i lekko spłaszczone, a na wierzchu są pokryte woskowym nalotem. Dodatkowo rosną w luźnych gronach. Owoce, które są już przejrzałe, odpadają samoistnie z krzewów. Dużym atutem tej odmiany jest stosunkowo prosta uprawa.