Wspaniała kuchnia za sprawą szklanych paneli!

Kiedy wynajmowałam swoje pierwsze mieszkanie, nie zastanawiałam się nad tym, czy jest ono przepiękne, czy nie. Chodziło mi głownie o to, aby mieć blisko do rewelacyjnej pracy, która udało mi się znaleźć. Po pewnym czasie jednak walory estetyczne dały się w znaki.

Przepiękne panele szklane w kuchniach!

szkło do kuchni poznańMieszkanie, które wynajęłam było na ogół bardzo przytulne. Jedynym pomieszczeniem, które nie napawało mnie optymizmem, była kuchnia. Pomimo tego, że utrzymana była w czarno białej kolorystyce, drażniła mnie jej sterylność i… brak duszy. Przypominała bowiem nie miejsce w którym się gotuje, a sale szpitalną. Zadzwoniłam zatem do właściciela z zapytaniem, czy nie będzie miał nic przeciwko, jeśli wykonam mały remont tej kuchni i po otrzymaniu jego zgody czym prędzej udałam się do pobliskiego sklepu z wyposażeniem remontowym. Po długich poszukiwaniach nie znalazłam żadnej inspiracji do czasu, kiedy nie trafiłam na dział z wyrobami szklanymi. Tam moim oczom ukazało się szkło do kuchni Poznań jest dobrze zaopatrzonym miastem pod względem sklepów remontowych, jednak nie sądziłam, że znajdę w nim, aż takie cuda! Na szkle znajdowały się przeróżne grafiki. Niektóre zawierały ziarenka kawy, czy narysowane filiżanki z gorącym i parującym naparem. Inne przeróżne owoce, jednak to, które najbardziej mi się spodobało i jednocześnie najładniej by się komponowało z moją kuchnią, przedstawiało czarne kocie odciski łapek. Może i ktoś pomyślałby, że takie szkło niezbyt pasuje do kuchennego wystroju, jednak kiedy zamontowałam je w przestrzeni pomiędzy szafkami, dawało naprawdę niesamowity efekt. W połączeniu z czarną kuchenką i białymi meblami stanowiło doskonałe wykończenie mojej kuchni. Nawet właściciel, który pomagał mi w montażu paneli był zachwycony rezultatem końcowym.

Takie szkło do kuchni nie jest jedynie dekoracją o czym bardzo szybko się przekonałam. Gotując czasami zdarza nam się zwyczajnie zachlapać naszą kuchnie, a przez wzgląd na to, że za kuchenką znajduje się obecnie właśnie szkło, wszystkie zabrudzenia mogę w bardzo prosty i szybki sposób zetrzeć morką ściereczką! Szkła laminowane to zatem nie tylko efekt wizualny, ale również bardzo użyteczna rzecz!