Wóz paszowy czy paszociąg – co lepsze dla gospodarstwa

W przypadku gospodarstw zajmujących się hodowlą zwierząt bardzo ważnym elementem wyposażenia są rozwiązania usprawniające proces karmienia zwierząt hodowlanych, Ponieważ w dużej mierze to właśnie od przebiegu tego procesu zależy jakość hodowanych zwierząt. Jakie zatem są dostępne rozwiązania i co warto o nich wiedzieć nim podejmiemy decyzję?

Co wybrać poszowóz czy paszociąg?

wozy paszowe mazowieckieJak już wspomnieliśmy na wstępie w zasadzie do wybór mamy tutaj dwa rozwiązania poszowozy oraz paszociągi. I tak wozy paszowe to tańsze rozwiązanie przy czym nie jest to pełna automatykę. Są to jedynie wozy, które usprawniają transportowanie karmy pomiędzy poszczególnymi stanowiskami Jednak rozwiązanie to potrzebuje zarówno kierowcy jak i osoby, która będzie ręcznie karmę z pojemnika do skrzyń przekładać, a co za ty idzie odciąża ono tylko w pewnym sensie gospodarza. Niemniej cena jak i dostępność rozwiązania, sprawia, że zwłaszcza właściciele tych mniejszych gospodarstw decydują się właśnie na nie. jeśli potrzebny jest nam tego typu wóz wystarczy poszukać ofert wozy paszowe mazowieckie czy inny rejon czy to za pomocą gazet, serwisów czy internetu by znaleźć propozycje sprzedaży nowych i używanych modeli. Nieco trudniej jest jeśli chodzi o paszociągi, ich budowa odbywa się wedle indywidualnego projektu, a co za tym idzie i wykonawców tego typu struktur jest mniej, dodatkowo jest to zdecydowanie bardziej kosztowna inwestycja. Niemniej w znacznie większym stopniu rozwiązanie to usprawnia proces karmienia trzody, a co za ty idzie sprawdza się ono lepiej w przypadku dużych gospodarstw.

Wybór pomiędzy wozem paszowym a paszociągiem jest w dużej mierze podyktowany indywidualnymi potrzebami gospodarstwa. ogólnie można jednak wskazać że wozy paszowe to rozwiązane lepsze dla małych, jak i średnio małych gospodarstw w tych większych lepiej sprawdzają się jednak paszociągi.