Wirtualny spacer po restauracji lub muzeum

Czy można odwiedzić restaurację lub zwiedzić muzeum nie będąc w nim fizycznie obecnym? Tak, dzisiaj jest to możliwe, bo coraz więcej takich miejsc można zwiedzić przy wykorzystaniu funkcji wirtualnego spaceru. Chodzi o to, że możemy dokładnie zwiedzić wybrane miejsce dzięki zamieszczonej na stronie internetowej specjalnej aplikacji.

Do czego właściwie służą wirtualne spacery?

wirtualny spacer w poznaniuZałóżmy, że chcemy wybrać się do restauracji w mieście, w którym będziemy tylko na chwilę. Nie znany restauracji w tym mieście i nie wiemy, którą warto odwiedzić i dokonać w niej konsumpcji. Jeśli dana restauracja udostępnia na swojej stronie wirtualny spacer to możemy ją dokładnie obejrzeć w telefonie lub w komputerze. Firmy, które oferują wirtualny spacer w Poznaniu doskonale wiedzą jak robić taki trójwymiarowe fotografie przestrzenne. A konsumenci dzięki wirtualnym spacerom mogą przejść się po wnętrzach danego miejsca i zobaczyć każdą jego część. Korzyścią takiego rozwiązania jest to, że możemy poznać dane miejsce zanim się do niego wybierzemy. W przypadku muzeów możemy poznać rozkład pomieszczeń, ale oczywiście nie zobaczymy w ten sposób aktualnej wystawy. Tutaj chodzi jedynie o to, żeby zobaczyć jak wszystko wygląda w środku. Musimy jednak mieć świadomość, że taki wirtualny spacer aktualizowany jest najczęściej tylko wówczas, gdy dane miejsce jest remontowane i zmienione pod względem aranżacji wnętrz.

Sama idea wirtualnych spacerów jest znana od wielu lat, bo już dawno temu wdrożyła ją jedna z internetowych wyszukiwarek. Spacer możemy odbyć po wybranym lokalu, hotelu czy nawet siedzibie firmy. Jeśli tylko dana firma lub instytucja udostępnia na swojej stronie taką funkcjonalność to każdy może z niej skorzystać. Najlepiej sprawdza się to właśnie w przypadku branży hotelarskiej i gastronomicznej.