W nowym domu zamontowaliśmy alarm

Kilka dni temu wprowadziliśmy się z żoną i synem do naszego nowego domu. Z budową uporaliśmy się szybko, ale o wiele więcej czasu zajęły nam prace wykończeniowe. A jeszcze więcej różne dodatkowe instalacje, które zamawialiśmy na ostatnią chwilę. Przykładowo na kilka tygodni przed wprowadzeniem się pomyśleliśmy o zamontowaniu alarmu.

Firma sprzedająca alarmy wykonała nam instalację

instalacje alarmoweNawet nie wiedziałem, że zamontowanie alarmu w domu to takie skomplikowane prace. Na pewno sam bym tego nie potrafił zrobić, chociaż znam się trochę na elektronice i elektryce. Wiedziałem jednak, że to trudne, więc nawet nie myślałem o tym, żeby montażem domowego alarmu zająć się samodzielnie. Znalazłem profesjonalną firmę, która w moim mieście sprzedaje systemy alarmowe a przede wszystkim projektuje i montuje instalacje alarmowe. Skorzystałem z usług tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Najpierw skontaktowałem się z nimi, żeby umówić się na dokonanie oględzin i wykonanie projektu. Potem przedstawiono mi dokładny kosztorys całej instalacji oraz wszystkich urządzeń, które są do jej wykonania niezbędne. Jak zaakceptowałem kwotę to podpisałem umowę, a na montaż całej instalacji alarmowej czekałem około dwóch tygodni. Najważniejsze jest jednak to, że zamontowano ją w taki sposób, że nie zniszczono niczego z wyremontowanych wnętrz. Cała instalacja działa bowiem bezprzewodowo, bo zdecydowałem się na najnowocześniejsze rozwiązania.

Dla naszego domu o wielkości trochę ponad stu metrów kwadratowych całkowity koszt instalacji alarmowej wyniósł trochę ponad dwanaście tysięcy złotych. Alarm działa jednak w taki sposób, że cały dom mogę monitorować zdalnie z telefonu. System jest podłączony z moim telefonem i każdy incydent powoduje, że automatycznie dostaję powiadomienie na telefonie i od razu mogę zobaczyć obraz z kamer.