W kokilkach piękę istne pyszności

Odkąd kupiłem nowoczesny piekarnik z automatycznymi opcjami pieczenia to wolny czas spędzam praktycznie tylko w kuchni. Uwielbiam pieczenie różnego rodzaju potraw i ciast. Korzystam przy tym z nowoczesnych naczyń, które kupiłem specjalnie w tym celu. Używam kokilek, chociaż jeszcze rok temu nie miałem pojęcia o istnieniu takich naczyń.

Do pieczenia ciastek używam kokilek

kokilki do zapiekaniaPieczenie ciast czy potraw wymaga użycia w tym celu specjalnych naczyń. Przecież nie upiekę ciasta bez odpowiedniej foremki a chleba nie upiekę bez brytfanki. Dlatego kiedy kupiłem piekarnik to od razu nakupowałem różnych naczyń. Mój piekarnik daje mi możliwość ustawienia automatycznych programów piekących. Oznacza to, że wybieram program i piekę to, co włożę do piekarnika. Kupiłem też specjalne kokilki do zapiekania, które świetnie nadają się zarówno do zapiekanek jak i małych ciasteczek. Potrafię w nich upiec smakowite muffinki. Jeśli ktoś nie wie co to kokilki to od razu wyjaśnię. Są to takie małe i okrągłe foremki, które wykonane są z naczynia żaroodpornego. Można w nich piec potrawy czy ciastka bez względu na temperaturę pieczenia. Używając kokilek nie musimy się martwić, że coś przypalimy. Wykonane ze specjalnego szkła kokilki umożliwiają też podglądanie tego, co się w nich piecze bądź zapieka. Naprawdę lubię piec różne smakołyki. A najbardziej cieszy mnie, kiedy moja rodzina zajada się tymi smakołykami ze smakiem.

Decyzja o kupieniu nowoczesnego i automatycznego piekarnika odmieniła moje życie o sto osiemdziesiąt stopni. Zacząłem piec ciasta oraz różne potrawy. Robię to z użyciem specjalnych naczyń jak na przykład kokilek. Co więcej, wszystkie moje pieczenie smakują wybornie. A przynajmniej tak twierdzi moja rodzina, która uwielbia się zajadać przygotowanymi przeze mnie smakołykami.