Uspokajający dźwięk dzwonu rurowego

Zapewne niektórzy z nas mieli okazję słyszeć o zbawiennej mocy terapii dźwiękiem. Metoda ta pochodzi z Tybetu, gdzie najczęściej wykorzystywali ją do technik medytacyjnych oraz leczniczych mnisi. Obecnie bez względu na to w jakim kraju jesteśmy możemy słuchać łagodnego dźwięku rur azjatyckich. To cudowny instrument o łagodnym dźwięku.

Przyjemny dla psychiki dźwięk rur

dzwony ruroweWielu z nas nie wie, iż terapia dźwiękiem jest jedną z najbardziej skutecznych metod relaksacyjnych dla człowieka. Dzięki temu możemy zapanować nad swoimi nerwami oraz niechcianymi reakcjami ciała. Bardzo ciekawym instrumentem są dzwony rurowe, które pochodzą z Azji. To instrument z grupy idiofonów, czyli instrument, którego źródłem dźwięku jest ciało stałe mające naturalną oraz niezmienną sprężystość. Są to rury mające około 4 centymetry średnicy. Aby wydobyć z nich dźwięk należy zastosować młotek z filcowym lub skórzanym obiciem, za pomocą którego uderza się w wierzch poszczególnych rur. Niektórzy uważają, iż dźwięk przypomina kościelne dzwony. Instrument ten jest nieco mniej znany niż misy tybetańskie czy gongi, jednak jego działanie nie jest wcale gorsze. Terapie jakie odbywają się z użyciem tego instrumentu wprowadzają pacjenta w stan relaksacji dogłębnej. Mówi się niekiedy, iż możliwe jest wzmocnienie odporności dzięki sile dźwięku oddziałującej na ciało człowieka. Warto wypróbować taką metodę leczenia organizmu dźwiękiem.

Jeżeli zastanawiamy się nad skutecznością terapii dźwiękiem to zdecydowanie powinniśmy ją wypróbować samodzielnie albo zapoznać się z licznymi pozytywnymi opiniami innych osób. Dzwon rurowy to tak samo niepowtarzalny instrument jak misy i gongi tybetańskie, w związku z czym warto się zapoznać z nim. Będziemy bardzo zadowoleni z efektów.