Twardy materac z pianki

 

Kiedy jesteśmy młodzi, to wydaje się nam, że możemy spać na każdym podłożu, bo przecież zbyt twarde, lub zbyt miękkie łóżko nam nie zaszkodzi. Wszystko do czasu, bo nasz kręgosłup w końcu się zbuntuje i da nam o sobie znać.

Czy materac piankowy jest wygodny?

materace piankowe twarde 160x200Wygodny materac, to taki, który pasuje do naszych wymagań pod każdym względem. Jedni lubią spać na sprężynowych, piankowych, a inni na lateksowych materacach. materace piankowe twarde 160×200 są doskonałe dla osób lubiących mieć dużo miejsca do spania i chcą pomóc swojemu kręgosłupowi. Twardy materac zawsze jest lepszy od miękkiego, bo zapewnia doskonałe podparcie dla naszych pleców. Po ośmiu godzinach spędzonych na takim podłożu, na pewno nie będzie nam doskwierać ból w odcinku lędźwiowym i szyjnym. Dla najlepszego efektu, dobrze jest mieć ergonomiczną poduszkę, która dodatkowo wesprze nasz kark. Materace mają różne grubości, dzięki czemu możemy je dopasować do każdego łóżka. Pasują do łóżek składanych, ale także rozłożonych w wersji łoży małżeńskich. Dzięki nowej technologii wytwarzania materaców piankowych, można zamówić go w dowolnej długości, gdyż są one wycinane maszynowo. Nawet osoby o nietypowym wzroście, znajdą idealny materac dla siebie. Piankowe materace jako jedyne, mogą być w dowolnym kształcie. Na specjalne zamówienie możemy mieć okrągły materac, który będzie stanowił samodzielne miejsce do spania bez ramy łóżka. Pianki poliuretanowe posiadają odmienną gęstość i sprężystość, czego nie mają materace sprężynowe.

Ceny materaców zaczynają się od około pięciuset złotych. Przy wyborze najlepszego modelu, warto się kierować jego jakością, bo ona będzie decydować o naszym komforcie w trakcie snu. W razie problemu z wyborem, doświadczony sprzedawca na pewno nam pomoże.