Turnusy rehabilitacyjne dla osób z różnymi schorzeniami

Wydawać by się mogło, że osoby niepełnosprawne mają ograniczone możliwości, jeśli chodzi o wyjazd na wczasy. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej! Istnieje wiele ośrodków w Polsce, które przyjmują osoby niepełnosprawne na turnusy rehabilitacyjne.

Turnusy dla osób z zaburzeniami psychicznymi i nie tylko

rehabilitacja nad morzemTakie turnusy mogą trwać tydzień, dwa tygodnie lub nawet miesiąc. Rodzina nie musi wyjeżdżać na taki turnus z osobą niepełnosprawną, bo na miejscu znajdują się fachowcy, którzy profesjonalnie zajmą się chorym. Z turnusów rehabilitacyjnych nad Morzem Bałtyckim mogą skorzystać osoby z różnymi schorzeniami. Przykładowo może być to skolioza. W przypadku tej wady postawy organizowane są zajęcia korekcyjne, które poprawiają stan zdrowia pacjenta. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych rehabilitantów, fizjoterapeutów, a także lekarzy. Taka rehabilitacja nad morzem sprawi, że chory poczuje się znacznie lepiej. Czyste powietrze wpłynie na chorego niezwykle pozytywnie, a do tego ćwiczenia fizyczne sprawią, że samopoczucie chorego wzrośnie. Na turnusach pojawiają się również osoby, które cierpią na takie schorzenia jak padaczka czy cukrzyca. Okazuje się, że stan zdrowia po turnusach rehabilitacyjnych nad morzem znacznie się poprawia. Coraz częstszymi schorzeniami diagnozowanymi nie tylko u Polaków, ale w całej Europie są zaburzenia psychiczne. Wiele osób cierpi na depresje, nerwice, zaburzenia lękowe, obsesyjno-kompulsywne. W takiej sytuacji również można wybrać się na turnus rehabilitacyjny.

W ośrodkach pracują psychologowie i psychoterapeuci, którzy zapewniają chorym najlepszą opiekę. Oprócz tego zajęcia w ośrodkach skierowane są również do osób z zaburzeniami narządów wydzielania wewnętrznego. Osoby cierpiące na problemu układów krążenia, pokarmowego, moczowego i innych też mogą wybrać turnus dla siebie.