Szybkie instalacje odgromowe

Burze są domeną wiosny i lata, gdyż wtedy dochodzi do największej ilości wyładowań atmosferycznych. Z reguły nie są one niebezpieczne, gdyż przebywamy w budynkach czy samochodach, kiedy do nich dochodzi, ale nie zawsze tak jest.

Kiedy założyć instalację odgromową?

instalacje odgromowe bielsko białaOsoby obeznane w temacie ochrony domu przed skutkami uderzenia pioruna, bez trudu zauważą instalację odgromową na dachu,  choć jest ona prawie niewidoczna. Z pewnością nie niszczy ona wizerunku domu, a daje sporo korzyści. Jeżeli piorun trafi w budynek, to może dość to spalenia instalacji elektrycznej lub nawet wybuchu pożaru, co będzie skutkować ogromnymi kosztami, dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć. Najlepsze będą instalacje odgromowe Bielsko Biała jest miejscowością, w której niemalże co czwarty dom ma ją wykonaną. Nie jest ona zbędnym dodatkiem, a jedynie skutecznym zabezpieczeniem, które można zamontować w dowolnym momencie. Najlepiej jest to zrobić już na etapie budowy domu, gdyż można do niej wykorzystać pewne elementy konstrukcji. Montaż rozpoczyna się na czubku dachu i stopniowo po jego brzegu schodzi do ziemi   gdzie następuje uziemieniem przewodów. W momencie uderzenia pioruna, jego energia zostaje błyskawicznie przejęta i przekazana przewodami wprost do ziemi, dzięki czemu budynek w ogóle nie ma z nim kontaktu. Polskie prawo budowlane nie nakazuje właścicielom domów jednorodzinnych montowania instalacji odgromowych, zatem jest to indywidualną decyzją każdego właściciela budynku.

Koszt wykonania instalacji odgromowej wynosi średnio od pięciuset do  nawet półtora tysiąca złotych, ale służy ona przez kilkadziesiąt lat. Nie jest ona skomplikowana i przeważnie fachowcy są w stanie ha zamontować w ciągu kilku godzin, przy użyciu odpowiedniego sprzętu.