Szybki skup auta

Samochód, który nie jest sprawny lub nawet zagraża bezpieczeństwu jego właściciela i innym uczestnikom ruchu drogowego, nie może wyjeżdżać na drogę. Nie też sensu trzymać w garażu pojazdu, którego nie używamy lub nie mamy zamiaru naprawiać.

Gdzie są skupowane wraki samochodów?

skup aut uszkodzonychOsoby, które mają w garażu samochód, który nie nadaje się do jazdy lub też czeka na naprawę od wielu miesięcy, to lepiej się go jak najszybciej pozbyć. Każdy zarejestrowany samochód musi być ubezpieczony, czyli trzeba za niego rocznie płacić kilkaset złotych lub nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od wybranej opcji ubezpieczeniowej. Jeżeli samochód ma niewielką wartość, to kompletnie nie opłaca się go trzymać. Najlepiej go sprzedać lub oddać na złom. Skup aut uszkodzonych odbywa się niemalże w każdym mieście, zatem bez kłopotu można zostawić auto na szrocie. Jeżeli nadaje się do jazdy, to można nim przyjechać na złomowisko, w przeciwnym wypadku trzeba skorzystać z usługi lawety, którą będzie pojazd dowieziony do złomowiska. Na szrocie jest najwięcej uszkodzonych pojazdów, z których są demontowane części, nadające się jeszcze do sprzedaży. Najczęściej są to opony, drzwi, elementy karoserii czy fotele samochodowe. Pozostałe części, które są zniszczone i nie nadają się sprzedaży, są utylizowane. W taki sposób kończy każdy samochód, który jest uszkodzony, ma bardzo zły stan techniczny lub jest bardzo stary i nie nadaje się do jazdy. Za pozostawiony pojazd, jego właściciel dostaje przeważnie kilkaset złotych.

Na rynku działa około kilkuset złomowisk, które przyjmują każdego roku dziesiątki, a nawet setki wraków różnych marek i modeli. Można na nich znaleźć auta trzydziestoletnie, ale też kilkuletnie, które uległy na tyle poważnym wypadkom, że nie opłaca się ich naprawiać.