Szybka naprawa czujników poduszek powietrznych

Awarie sensora poduszek powietrznych to dość częsta przypadłość, zwłaszcza w nowych samochodach. Sensory są bardzo delikatnymi urządzeniami, które mimo całej swojej dokładności często ulegają rozregulowaniu, zwłaszcza podczas jazdy agresywnej i nieostrożnej. Najczęściej ulegają one awarii w samochodach terenowych, które poruszają się po najbardziej niestabilnych nawierzchniach.

Sprawna naprawa awarii sensora poduszki powietrznej

sensor airbag - profesjonalna naprawaAwarie sensora mogą być całkowicie niegroźne, i zawierać się w ciągłym włączaniu się diody, ostrzegającej o nieprawidłowej pracy poduszki lub czujnika. W takim wypadku awaria jest widoczna natychmiast, i może być najczęściej usunięta błyskawicznie, bez żadnego zagrożenia dla kierowcy. Rozregulowane sensory mogą jednak prowadzić do nieprawidłowej aktywacji poduszek powietrznych, co w trakcie jazdy może mieć opłakane skutki, dlatego też wszelkie problemy z czujnikiem czy samymi poduszkami należy od razu naprawić w najbliższym warsztacie samochodowym. Niemal wszystkie warsztaty naprawcze mogą naprawić czy wymienić uszkodzony sensor airbag – profesjonalna naprawa jest wykonywana szybko, zawsze po bardzo dokładnych czynnościach diagnostycznych, mających na celu rozpoznanie przyczyny problemu. Najczęstszą przyczyną awarii sensorów jest rozstrojenie, które może być naprawione w kilkanaście minut po dość prostej kalibracji czujnika.

W razie problemów, sensor jest przywracany do ustawień fabrycznych, co zazwyczaj usuwa większość problemów jakie występują. W przypadku niepowodzenia, jednak, wymagana jest całkowita wymiana czujnika na nowy, gdyż może być on uszkodzony fizycznie. Sensory ulegają awarii również ze względu na obluzowanie okablowania, wywołane wstrząsami. W tym wypadku wystarczy samo poprawienie okablowania.