Szklanki na szkocką whisky

Często ze znajomymi lubiliśmy organizować kameralne imprezy, na których to paliliśmy doskonałe cygara i sączyliśmy szkocką whisky. Pewnego razu jednak jedna ze szklanek uległa uszkodzeniu, a konkretniej trąciłem ją łokcie, przez co spadła ze stołu i się potłukła w drobny mak. Znajomi śmiali się, że teraz będę mieć bardzo skomplikowane puzzle 3D. Postanowiłem jednak zaopatrzyć się w nowy komplet szklanek i okazało się to dobrym pomysłem.

Whisky – jakie szklanki wybrać?

szklanki na whiskyW przypadku szklanek przeznaczonych do whisky niezwykle ważne jest, aby wyróżniały się stosunkowo grubym denkiem. Na ogół posiadają charakterystyczny kształt tulipana, a wszystko po to, by podczas picia wydobyć z alkoholu doskonały aromat. W ofercie udało mi się także znaleźć szklanki na whisky z pięknymi zdobieniami i żłobieniami. Zdecydowałem się w nie zaopatrzyć, dzięki czemu doskonale ozdabiają zarówno stół podczas naszych spotkań, jak i barek, w którym na co dzień je przechowuję. Szczęśliwie udało mi się dodatkowo trafić na promocję, a tym samym ich zakup okazał się niezwykle opłacalnym strzałem w dziesiątkę. Na dodatek doskonale układają się do dłoni, dzięki czemu picie z nich okazuje się w pełni wygodne. Palone podczas sączenia whisky cygara dodatkowo dodają nam luksusu i możemy beztrosko rozmawiać o wszystkim i o niczym. 

Od teraz każdy, kto przychodził do mojego mieszkania na małą uroczystość, był zdziwiony, jakie piękne szklanki do szkockiego trunku posiadam w swojej kolekcji. Dodatkowo okazały się w pełni wytrzymałe, ale też wygodne. Dodając do tego fakt, że kupiłem je w promocji, to był naprawdę udany zakup i razem ze znajomymi mogliśmy komfortowo rozkoszować się wykwintnym i „beczkowym” smakiem whisky. Szklanki można było dodatkowo bardzo łatwo być – nawet w zmywarce.