Szczoteczki soniczne najlepsze dla dzieci

Zdecydowanie od najmłodszych lat musimy uczyć nasze dzieci by Środkowału zęby regularnie. Minimum rano i wieczorem najlepiej przez 2 min. Od dziecka staram się kupować im najlepsze szczoteczki, kolorowe, z postaciami z bajek by zachęcić do codziennego mycia zębów. Kiedy dziecko już ma kilka lat zamieniamy zwykłą fotęczkę na elektryczną lub soniczną.

Polecana szczoteczka soniczna dla dziecka

szczoteczka soniczna do zębów dla dzieciZarówno w sklepach z elektroniką jak ich sprzedaży internetowej mamy dostęp do różnych rodzajów szczoteczek sąnicznych. Oczywiście większy wybór jest szczotek dla dorosłych lecz szczoteczki są niczne także wystepują w wersji dla dzieci. Lekarze stomatolodzy zalecają myć szczoteczką soniczną zęby dzieciom ponieważ będzie ona prawie 10 razy lepiej od zwykłej szczoteczki. W sprzedaży internetowej za szczoteczkę soniczną dla dzieci zapłacimy około 160 do 180 zł. W zestawie mamy dwie końcówki wymienne. Polecana szczoteczka soniczna do zębów dla dzieci ma wibracje, które przypominają o zmianie strony szczotkowania. Dodatkowo występują one w pięknych kolorach i z naklejkami. Dzięki temu dziecko także jest zachęcany do codziennego mycia zębów. Bardzo ważne jest by nauczyć dziecko systematyczność jeśli chodzi o mycie zębów bo nie ma nic gorszego jak próchnica w młodym wieku.

Dzieci muszą dbać o zęby nawet jeśli mają mleczaki. Oczywiście kiedy wychodzą już zęby stałe to pielęgnacja powinna być bardziej dokładna. W tym celu rodzice powinni kupić bardzo dobrą i polecana przez stomatologów szczoteczkę soniczną. Drgania tej szczoteczki powodują, że zęby są dokładniej metę nawet dziesięciokrotnie lepiej niż zwykłą szczoteczka. Taka szczoteczka informuję także dziecko, że powinni zmienić stronę szczotkowania oraz że upłynęły 2 min zalecanego mycia zębów.