Systemy informatyczne SAP

 

Systemy informatyczne niemieckiego producenta oprogramowania komputerowego dla firm są jednymi z najpopularniejszych na świecie. Systemy SAP używane są w przedsiębiorstwach sektora MSP oraz w dużych korporacjach. Systemy SAP używane są w wielu branżach zaczynając od produkcji, a kończąc na branży logistycznej oraz usługach ochrony mienia.

Dobry program komputerowy hr

sap hrSystemy informatyczne SAP używane są do wsparcia pracy wszystkich działów w firmie, od produkcji po zarządzanie zasobami ludzkimi. Zarządzanie zasobami ludzkimi jest dla polskich firm sektora MSP coraz istotniejszą dziedziną zarządzania w firmie. Systemy SAP hr kompleksowo wspierają procesy zarządzania zasobami ludzkimi w małej firmie jak i w dużej korporacji. Systemy SAP w zakresie wsparcia działu kadr działają w każdym zakresie związanym z zarządzaniem kadrami. Systemy SAP wspierają każdy proces związany z zarządzaniem zasobami ludzkimi począwszy od procesu rekrutacji aż po proces rozwoju i planowania kariery zawodowej. Systemy SAP hr ewoluują w kierunku systemów business intelligence. Nieodłączną częścią systemu zarządzania kadrami firmy SAP jest hurtownia danych. Bazy danych w systemie kadrowym służą do gromadzenia danych o pracownikach oraz kandydatach do pracy. Informacje te są przydatne do wsparcia pracowników w rozwoju. Kolejnym elementem systemu komputerowego jest moduł analityczny. Moduł analityczny wspiera działania z zakresu rozliczeń czasu pracy oraz pensji pracowników.

Moduł analityczny wspiera także różnego rodzaju analizy z zakresu controllingu kadr. Moduł zarządzania zasobami ludzkimi może zostać zaprojektowany stricte pod potrzeby danej firmy. Programiści współpracujący z firmą SAP są w stanie na podstawie analizy procesowej przedsiębiorstwa stworzyć rozwiązanie informatyczne dla danego przedsiębiorstwa.