Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/pikseosr/domains/miastooferuje.szczecin.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Studenci w Krakowie kupują przestronne kawalerki - miastooferuje Szczecin

Studenci w Krakowie kupują przestronne kawalerki

Osoby, które planują podjęcie studiów w Krakowie najczęściej już w wakacje wybierają się do tego miasta w poszukiwaniu jakiegoś małego mieszkania do wynajęcia. Większość studiujących wynajmuje mieszkania, ale są też tacy, którzy kupują je na własność. Finansowo jest to o wiele bardziej korzystne, a studentom bardzo często w takim zakupie pomagają rodzice.

Przestronne i tanie kawalerki w ofercie deweloperów

przestronna tania kawalerka na sprzedaż w krakowieKraków jest bardzo specyficznym miastem, jeśli chodzi o rynek nieruchomości. Chodzi o to, że największy odsetek mieszkańców tego miasta stanowią właśnie studenci. Dotyczy się to zarówno rodowitych krakowian jak i tych, którzy na studia przyjechali tam z innych miast. Każdy maturzysta marzy przecież o studiach na tamtejszym uniwersytecie. Z tego powodu właśnie największym popytem cieszy się każda przestronna tania kawalerka na sprzedaż w Krakowie. Na rynku wtórnym takich nieruchomości nie zostało jednak zbyt wiele. Sprawy w swoje ręce wzięli więc deweloperzy, którzy budują tego rodzaju mieszkania wszędzie tam, gdzie tylko można jeszcze coś zbudować. Chcąc kupić przestronną kawalerkę od dewelopera w dobrej cenie najlepiej przejrzeć oferty takich inwestycji prowadzonych gdzieś dalej od centrum miasta. Im dalej na uniwersytet tym taniej można kupić małe mieszkanie. A gdy studenci kończą swoją edukację to albo zostają w Krakowie na stałe albo sprzedają swoje kawalerki kolejnym młodym ludziom przyjeżdżającym na studia.

Zapotrzebowanie na nowe kawalerki w Krakowie jest ogromne i wiedzą o tym świetnie wszyscy tamtejsi deweloperzy. To nie jest jednak tak, że można budować bloki mieszkalne w nieskończoność. Dlatego coraz więcej kawalerek na sprzedaż od deweloperów oferowana jest w lokalizacjach położonych kilkanaście kilometrów od centrum miasta.