Stsoswanie niezawodnej technologii CNC w branży obróbczej

Maszyny typu CNC na dobre zagościły w mniejszych lub większych zakładach produkcyjnych i warsztatach obróbczych. Technologia owa otworzyła zupełnie nowe możliwości zarówno przed producentami, jak i rzemieślnikami. Wszystko dlatego, iż maszyny tego typu są nie tylko łatwo programowalne, ale także niezwykle skuteczne i dokładne, co sprawia, iż są coraz częściej używane.

Produkcja i toczenie materiałów na maszynach CNC

obróbka cncJednym z najważniejszych aspektów działalności wielu firm w branży obrabiarek , jest wytwarzanie osobnych elementów metalowych. Dzięki temu, iż obróbka CNC jest nie tylko dokładna, ale także umożliwia wytworzenie wielu typów elementów, duża część firm trudni się produkcją elementów i części zamiennych (na przykład dla branży motoryzacyjnej). Automaty tokarskie sterowane numerycznie dają możliwość wytwarzania elementów z wysokiej jakości metalu, a także takich, które spełniają wszelkie standardy w zakresie wymiaru. Maszyny tokarskie mogą wytwarzać takie elementy jak sworznie, tulejki, wkręty czy śruby. Istnieje także możliwość wytworzenia elementu, który jest niedostępny w sprzedaży detalicznej. Precyzja tworzenia wielu części na maszynach tego typu sprawia, iż mogą one być z powodzeniem stosowane w maszynach, które potrzebują części wytworzonych idealnie pod wymiar. Niezwykła dokładność pracy maszyn sprawia, iż klienci mogą składać zamówienia także na hurtowe wytwarzanie elementów.

Wiele typów maszyn CNC to automaty wzdłużne, które posiadają tak zwane ruchomy wrzeciennik. Dzięki takiemu rozwiązaniu udaje się uzyskać niespotykaną sztywność układu, a także niezwykle dobre warunki do wytwarzania detali smukłych. Tego typu maszyny mogą być używane także dlatego, iż ich budowa eliminuje niepożądane dla obróbki drgania.