Środek czyszczący do karoserii

Dokładnie mycie samochodu nie jest trudne, jednak nie powinno się korzystać z myjni, w których stosowana jest agresywna chemia samochodowa. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno środka do czyszczenia, o którym wiemy przede wszystkim to, jakie ma pH. Podczas jego stosowania będziemy potrzebować tylko szmatki lub rękawicy do mycia samochodu oraz dwóch wiader z wodą.

Szampon samochodowy z neutralnym pH

środek czyszczący z neutralnym phTaka chemia jest do kupienia nie tylko w specjalistycznych sklepach, ale nawet w marketach budowlanych. Środek czyszczący z neutralnym pH nie tylko dokładnie wyczyści powierzchnię lakieru, ale również nie doprowadzi do jego matowienia. Aby umyć pojazd musimy nałożyć szampon na lakier, a następnie wcierać go szmatką z mikrofibry. Co jakiś czas blachę auta polewa się wodą, aby go spłukać. Można w tym celu udać się na myjnię i wykonać oprysk samą wodą. Szampon dobrze się pieni, dlatego będziemy wiedzieli, które powierzchnie są już umyte. Środek czyszczący z neutralnym pH powinno się używać również przed woskowaniem pojazdu. Zwiększa on przyczepność wosków miękkich i twardych. Mowa tutaj również o woskach ceramicznych i kwarcowych, które są trwałym zabezpieczeniem karoserii pojazdu. Takie szampony samochodowe są wykorzystywane w myjniach ręcznych, ponieważ klienci nie narzekają na fakt blaknięcia koloru samochodu. Środek może od razu być wymieszany z woskiem.

Po umyciu samochodu warto skorzystać z innych kosmetyków samochodowych. Może to być chociażby czernidło do opon lub środek do polerowania szyb. W dwie godziny doprowadzimy samochód do stanu, jakby był co najmniej o pięć lat młodszy. Kierowcy, którzy jeżdżą starymi samochodami wiedzą, że takie zabiegi znacznie polepszają aspekt wizualny, a nawet samopoczucie w trasie. Czyste auto to powód do dumy.