Specjalistyczna komora hiperbaryczna

Nie każdy wie, że tlen może leczy wiele rodzajów chorób, gdyż mamy go pod dostatkiem każdego dnia. Jednak powietrze, którym oddychamy jest bardzo zanieczyszczone i znacznie szkodzi naszym płucom. Zupełnie inaczej jest w komorze hiperbarycznej. 

Kto korzysta z komór hiperbarycznych?

nowoczesna komora hiperbaryczna w tychachKiedyś z tlenoterapii korzystali wyłącznie sportowcy oraz osoby majętne, ponieważ pobyt w komorze hiperbarycznej był bardzo kosztowny. Dziś jest ona powszechnie dostępna i każdy może skorzystać z terapii tlenowej. Jeden zabieg trwa od trzydziestu do czterdziestu pięciu minut i kosztuje od dwustu pięćdziesięciu do czterystu sześćdziesięciu złotych. Żeby doświadczyć efektów działania terapii, trzeba wykonać przynajmniej dziesięć zabiegów. Choć nie jest to tania terapia, to jest uznawana za najskuteczniejszą. Nowoczesna komora hiperbaryczna w Tychach jest codziennie odwiedzana przez setki osób, ponieważ może ona pomieścić nawet kilkanastu pacjentów. Każdy z nich ma przydzielone miejsce siedzące oraz specjalną maskę, przez którą jest podawany tlen pod trzy razy wyższym ciśnieniem niż ten, którym oddychamy na co dzień. Z tlenoterapii korzystają przeważnie osoby, które przeszły koronawirusa i odczuwają liczne dolegliwości zdrowotne z tego powodu, a także pacjenci z chorobami układu oddechowego. Pobyt w komorze hiperbarycznej pozwala na szybkie dotlenienie całego organizmu, nawet miejsc, które są słabo lub nawet wcale niedotlenione. Czysty tlen pomaga między innymi w walce z cukrzycą, miażdżycą czy otyłością.

Nasza płuca nie są zdolne do odbudowy, jeżeli zostaną stawione przez chorobę, gdyż składają się z pęcherzyków. Można je dotlenić przy pomocy tlenoterapii w komorze hiperbarycznej, która znajduje się nie tylko w Tychach, ale także w Łodzi, Krakowie czy Warszawie.