Solidne płyty granitowe

W obecnych czasach bardzo często zdarza się tak, że w procesie tworzenia mebli stosuje się kamienie. Jednym z najczęściej używanych kamieni w meblarstwie jest oczywiście granit. Z tego materiału najczęściej wykonywane są blaty kuchenne oraz łazienkowe. Blat wykonany z płyty granitowej wyróżnia się bardzo estetycznym wyglądem oraz trwałością.

Wytrzymałe płyty z granitu

producent płyt granitowychGranit jest kamieniem, który naturalnie występuje w przyrodzie. Żeby można było zastosować ten materiał w meblarstwie konieczne jest jego odpowiednie przycinanie a niekiedy również polerowanie. W zasadzie w sprzedaży znaleźć możemy płyty granitowe z połyskiem, które były poddawane procesom polerowania i nabłyszczania oraz płyty matowe. Granit w naturze występuje w wielu odmianach różniących się kolorystyką. Decydując się na blaty kuchenne z granitu mamy bowiem do wyboru płyty w kolorach takich jak: beż, błękit, głęboka zieleń a nawet intensywny róż. Sporo osób wybiera również płyty z czarnego granitu. Prezentuje się on świetnie z chromowaną armaturą, aluminiowymi zlewami czy też innymi metalowymi dodatkami. Jeśli zaś chodzi o trwałość producent płyt granitowych zapewnia, że ich produkty są w stanie wytrzymać bardzo dużo. Jedyne czego granit nie jest w stanie tolerować to żrące substancje czyszczące i właśnie dlatego należy być ostrożnym podczas robienia porządków. Do czyszczenia płyt wykonanych z granitu warto stosować specjalnie do tego przystosowane środki myjące.

Ogólnie rzecz biorąc granit jest materiałem niezwykle estetycznym. Blaty kuchenne wykonane z takiego kamienia są niezwykle trwałe. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że płyty granitowe są bardzo ciężkie. Jeden metr kwadratowy takiej płyty może ważyć nawet w okolicach 100kg. Właśnie dlatego producenci mebli często proponują cieńsze blaty by ich waga była mniejsza.