Solidna alternatywa dla szkła

Kwestia związana z dobraniem właściwych materiałów budowlanych bywa niekiedy dość trudna. Obecnie na rynku tych materiałów możemy znaleźć ich całe mnóstwo i dla osób, które nie są zaznajomione z branżą budowlaną wybranie właściwych materiałów może być dość trudne. Dziś chciałbym przedstawić Państwu materiał wykonany z tworzywa sztucznego, który świetnie imituje szkło. 

Mocne płyty z poliwęglanu 

płyty poliwęglanowe komoroweW wielu miejscach stosowanie szkła jest niezbyt praktyczne. Jakiś czas temu na rynku pojawiły się materiały, które zastąpiły szkło i świetnie się sprawdziły tam gdzie wcześniej stosowano ten materiał. Chodzi tu o tworzywo jakim są płyty poliwęglanowe komorowe. Materiał ten jak już wcześniej wspomniałem jest tworzywem sztucznym i powstał na bazie żywicy poliwęglanowej. Płyty powstałe z poliwęglanu są płytami bardzo mocnymi i odpornymi na uderzenia. Jedynym minusem poliwęglanu jest dość niska odporność na wpływ promieniowania ultrafioletowego. Niemniej jednak producenci płyt poliwęglanowych komorowych skutecznie rozwiązali ten problem stosując warstwę akrylu, która przed takim promieniowaniem chroni. Bardzo dużym plusem stojącym po stronie płyt komorowych jest ich waga. Materiał ten jest tak lekki, że idealnie sprawdza się przy budowach szklarni. Nawet lekka konstrukcja z aluminium może bez problemu utrzymać dach wykonany z poliwęglanowych płyt. Dodatkowo płyty poliwęglanowe wyróżniają się dobrymi parametrami związanymi z termoizolacją. 

Świetną sprawą jest również to, że płyty poliwęglanowe komorowe możemy dowolnie kształtować. Niektóre ich rodzaje możemy formować nawet na zimno. Daje nam to ogromne możliwości związane z montażem takich płyt. W zasadzie materiał ten ma chyba same zalety. Ciężko bowiem powiedzieć cokolwiek złego na ten rodzaj tworzywa.