Smaczny krem orzechowy

 

Zdrowa dieta zakłada spożywanie odpowiedniej ilości produktów pełnoziarnistych, owoców i warzyw, mięsa oraz ryb i olejów. Jenak poza nimi ważne są także orzechy, które świetnie wspomagają pracę mózgu i dostarczają wielu cennych witamin.

Z czego są robione kremy orzechowe?

pyszny krem orzechowyWłaściwie skomponowana dieta zawiera pełne posiłki oraz przekąski, które spożywamy między posiłkami. Mogą to być owoce, warzywa, koktajle albo bakalie. Wśród tych ostatnich najlepsze są orzechy, ponieważ są kaloryczne i pożywne. Można je spożywać w całości lub w formie masła. Ze zmielonych można zrobić pyszny krem orzechowy, który idealnie się sprawdzi do smarowania pieczywa, andrutów, naleśników czy placuszków. Pod względem wartości odżywczych, to masło orzechowe ma tyle samo wartości co całe orzechy, zatem można je stosować zamiennie. Jeżeli nie chcemy samodzielnie przygotowywać masła z orzechów, to można je kupić w sklepie, choć trzeba zwracać uwagę na jego skład. Niektórzy producenci dodają do nich olej palmowy, cukier lub sól, a taki produkt już nie jest zdrowy. Dobrej jakości krem orzechowy powinien zawierać jedynie orzechy danego rodzaju. Od niedawna w sprzedaży znajdziemy także kremy z orzechów, które zawierają czyste kakao, daktyle czy mus kokosowy i stanowią świetne urozmaicenie codziennego jadłospisu. Masło orzechowe może być zrobione z orzechów arachidowych, nerkowca, laskowych czy włoskich i każde będzie zdrowym zamiennikiem sklepowych produktów smakowych, w których jest mnóstwo niepotrzebnych dodatków.

W zdrowej diecie nie powinno zabraknąć orzechów, które można jeść zamiennie z masłem orzechowym. Jest ono powszechnie dostępne w sklepach spożywczych, ze zdrową i ekologiczną żywnością czy w internecie. Jeżeli tylko nie mamy uczulenia na orzechy, to śmiało trzeba je jeść.

Sprawdź koniecznie https://basiabasia.pl/