Silne i niezawodne siłowniki elektryczne

Jestem typowym majsterkowiczem. Już jako dziecko całe dnie spędzałem w warsztacie swojego taty, ponieważ bardzo interesowały mnie te wszystkie urządzenia, które tam widziałem. Rok temu postanowiłem zbudować automatycznie otwieraną bramę wjazdową na naszą posesję, ponieważ miałem dość każdorazowego wysiadania z samochodu.

Automatyczna brama z siłownikiem elektrycznym

siłowniki elektryczne 24vNa początku zabrałem się za wykonanie projektu oraz obmyślenie, jakie rzeczy będą mi potrzebne do wykonania takiej automatycznej bramy. Przeglądając Internet wpadły mi w oczy siłowniki elektryczne 24v, które od razu postanowiłem kupić i wykorzystać do stworzenia owej bramy. Początkowo nie wiedziałem dokładnie, czy takie siłowniki się sprawdzą, ponieważ nigdy wcześniej nie miałem z nimi do czynienia, jednak cena była tak niska, że postanowiłem zaryzykować i kupić dwie sztuki tych niepozornych urządzeń. Dlaczego niepozornych? Przede wszystkim dlatego, że z wyglądu są dość małe i na pierwszy rzut oka można uznać, że w ogóle nie poradzą sobie z jakimkolwiek ciężarem. Jednak gdy już bardziej się im przyjrzałem, zauważyłem, że są solidnie wykonane i idealnie sprawdzą się jako automatyka do mojej bramy. Pamiętam jak podczas budowania bramy, odwiedził mnie mój brat i jakie było jego zaskoczenie kiedy powiedziałem, że te siłowniczki mają być tzw. sercem tej konstrukcji. Był bardzo zaskoczony, ponieważ wcześniej widział tylko siłowniki hydrauliczne i ich potężne rozmiary sprawiły, że te wyglądały naprawdę niepozornie i budziły obawy, czy w ogóle dadzą sobie radę. Zaprosiłem go na ostateczny montaż i próbę, aby wspólnie przekonać się, czy to był dobry zakup. 

Oczywiście brama zdała egzamin, otwiera się bezproblemowo nawet w silnym wietrze i przede wszystkim – płynnie działa, natomiast mina mojego brata, który nie wierzył, że sobie poradzę – bezcenna. Od tamtej pory zawsze używam siłowników elektrycznych do tego typu rozwiązań.