Sadzonki smacznych truskawek

 

Chyba nie ma osoby, która by nie widziała i próbowała truskawek. Są to wyjątkowo smaczne i i bogate w witaminy owoce, które zbierane są tylko przez kilka tygodni w roku. Możemy je uprawiać w ogródku, na działce, a także w doniczce na balkonie.

Pielęgnacja sadzonek truskawek

sadzonki truskawek honeoyeChcąc posadzić sobie w ogródku truskawki, musimy kupić dobre sadzonki, które wsadzimy do wcześniej przygotowanej ziemi. Sadzonki truskawek Honeoye są byliną o bardzo krótkich pędach i pędach, ale za to mają silnie rozwinięte korzenie. Dzięki takim uwarunkowaniom, nie są im straszne chwilowe susze. Jakość owoców zależy od stanu rośliny i tego w jakiej glebie rośnie. Truskawki Honeoye lubią mieć dobrze nawodnioną glebę i rosnąć w miejscu osłoniętym przed wiatrem. Ta odmiana daje średniej wielkości, jędrne owoce, które mają słodki smak. Czas zbioru plonów przypada na okres od czerwca do nawet końca sierpnia. Sadzonki truskawek do wzrostu i owocowania, potrzebują dużo słońca i umiarkowanej wilgotności. W Polsce ta odmiana jest bardzo popularna, bo jej uprawa jest stosunkowo prosta i dobrze toleruje klimat panujący w naszym kraju. Aby roślina miała wystarczająco dużo miejsca na wzrost i w łatwy sposób można było zebrać plony, sadzonki należy umieścić w ziemi w odległości kilkunastu centymetrów. Kiedy pojawią się pędy, to trzeba je szybko usunąć, ponieważ mogą one osłabić możliwości owocowania. Dobrze nawożona roślina będzie wydawać jędrne i smaczne truskawki, dlatego nie można pominąć tego etapu uprawy.

Sadzonki muszą być systematycznie plewione, gdyż chwasty rosnące w pobliżu truskawek negatywnie wpływają na wielkość plonów. Owoce te są cenione za liczne witaminy, które posiadają i działanie lecznicze. Cena ich jest ściśle uzależniona od sytuacji panującej na rynku.