Rzetelne biura księgowe

Biur rachunkowych na rynku działa nawet kilkanaście tysięcy, z czego większość zatrudnia przynajmniej po dwóch głównych księgowych. Są to osoby z kierunkowym wykształceniem, dużym doświadczeniem oraz kompetencjami pozwalającymi na doradzanie przedsiębiorcom.

Jakimi certyfikatami dysponują biura rachunkowe?

certyfikowane biuro rachunkowe warszawaJeszcze kilkanaście lat temu, żeby zostać księgowym, trzeba było skończyć studia wyższe na kierunku Rachunkowość i Podatki oraz otrzymać stosowny certyfikat od Ministra Finansów. Księgowy był wolnym zawodem i nie każdy mógł nim być z uwagi na wymagania. Dziś zawód ten został uwolniony i niemalże każdy może go pełnić, kto skończył kurs dla samodzielnych księgowych. Jednakże klienci docenia doświadczonych specjalistów, którzy nierzadko pracują w biurach księgowych. Dobry specjalista będzie pożądany nie tylko przez właścicieli biur rachunkowych, ale też przez przedsiębiorców. Jeżeli chcemy nawiązać współpracę z takim specjalistom, to najlepsze będzie certyfikowane biuro rachunkowe Warszawa natomiast jest miastem, w którym jest sporo takich firm. Przeważnie z ich usług korzystają mali i średni przedsiębiorcy, prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze. Stanowią oni nawet siedemdziesiąt procent wszystkich klientów biura, natomiast pozostałe dwadzieścia procent, to wszelkie rodzaje spółek, które muszą mieć prowadzoną pełną księgowość, czyli pełne księgi rachunkowe. Wiąże się to, przede wszystkim, z większą ilością obowiązków i rejestrowaniem każdego zdarzenia gospodarczego.

Jeżeli już jakieś biuro posiada certyfikat, to przeważnie dotyczy on głównego księgowego, który potwierdza jego doświadczenie czy też odbyte szkolenia. Dla klientów stanowią one potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych usług przez dane biuro rachunkowe.