Rozwiązania montażowe dla klimatyzatorów typu split

Wśród wielu rodzajów klimatyzacji na uwagę zasługują klimatyzatory typu multi-split. Ich budowa jest taka sama jak w przypadku klimatyzatorów split. Różnicą jest jednak to, że w tym przypadku możliwe jest podłączenie wielu jednostek wewnętrznych.

Klimatyzatory ścienne, przypodłogowe, kasetonowe i inne

nowoczesna klimatyzacja w TarnobrzeguDzięki temu można klimatyzować różne pomieszczenia w obrębie tego samego budynku. Jest to duża zaleta, bo taka klimatyzacja może być wykorzystana w korporacjach, instytucjach z wieloma pomieszczeniami, urzędach i nie tylko. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób można zamontować takie klimatyzatory. Popularną formą jest klimatyzacja ścienna. Można umieścić klimatyzator w dowolnym pomieszczeniu na ścianie. Ważne jest też to, że takie klimatyzatory mogą być sterowane za pomocą dodatkowej automatyki np. pilotów. Tak wygląda nowoczesna klimatyzacja w Tarnobrzegu – najpierw jednak trzeba postawić na profesjonalny projekt instalacji. Klimatyzatory ścienno-przysufitowe są montowane bezpośrednio przy suficie. Budowa takich klimatyzatorów sprawia, że najpierw powietrze płynie z dużą prędkością pod sufitem, następnie zwalnia, a dzięki temu w pomieszczeniu powietrze może rozchodzić się równomiernie. Jest to dobre rozwiązanie dla pomieszczeń wysokich. W pomieszczeniach wysokich nie trzeba klimatyzować górnych partii pomieszczenia tak samo jak niższych.

Są też klimatyzatory przypodłogowe. Na pierwszy rzut oka mogą one przypominać nowoczesne kaloryfery. Często są instalowane we wnękach. Wcale nie muszą być montowane tylko przy podłodze. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacjach, kiedy niemożliwe jest zainstalowanie innych klimatyzatorów. W ofertach znajdują się też klimatyzatory kasetonowe, które doskonale sprawdzają się w suficie podwieszanym. To dobry klimatyzator do biur, sklepów, salonów i nie tylko.