Różnice między oprogramowaniem Magento a PrestaShop

Otwierając sklep internetowy, bardzo zaciekawiły mnie możliwości platform prowadzenia e-biznesu. Najpopularniejsze na rynku i najczęściej występujące zdecydowanie są oprogramowania internetowe Magento oraz PrestaShop? Czym się one od siebie różnią i który wybrać dla niewielkiej działalności online?

Oprogramowanie PrestaShop a Magento

sklepy internetowe magentoJeśli chodzi o prestashop są to bardzo szybko rozwijające się skrypty, posiadające wiele darmowych oraz płatnych, gotowych szat graficznych, a także możliwość stworzenia własnego szablonu, dostosowanego do swoich potrzeb. Ze statystyk wynika, że na oprogramowaniu prestashop działa już około dwóch i pół miliona sklepów internetowych. Plusem tego rozwiązania jest na pewno to, że posiada on prosty panel administracyjny, z którego obsługą powinien poradzić sobie każdy początkujący przedsiębiorca, zaczynający e-biznes. Jeśli chodzi o łatwość zarządzania sklepem, zdecydowanie prestashop przewyższa pod tym względem magento. Platforma prestashop zawiera wiele praktycznych i funkcjonalnych zakładek, a także tzw. funkcjonalności, jednak niektóre nie dorównują tym, które udostępniane są przez sklepy internetowe magento, a dodatkowo często coś co w magento jest darmowe w prestashop trzeba za to zapłacić. Silną stroną tego sklepu jest spora ilość raportów, które można wykorzystać podczas różnego rodzaju promocji. Zdecydowanie jednak magento jest dużo bardziej wszechstronny. Z platformy korzysta wiele dużych, renomowanych korporacji. Ma ona sporą rekomendację i wysoką ocenę pod kątem SEO.

Jednak jej obsługa jest nieco bardziej skomplikowana w związku z czym magento zdecydowanie lepiej sprawdzi się w przypadku osób, które zmuszone są do zarządzania kilkoma sklepami jednocześnie i chcą to robić za pomocą jednego interfejsu administracyjnego. Prestashop natomiast to dobre rozwiązania dla początkujących, którzy dopiero pracują nad rozwojem działalności online.