Rozdrabnianie gałęzi i sprzedaż wyciętego drzewa firmie

 

Zielone drzewo jest potrzebne – odpowiada za produkcję tlenu, a samo korzysta z wydzielanego przez ludzi i zwierzęta dwutlenku węgla. Oczywiście pod warunkiem, że drzewo jest bezpieczne dla ludzi i budynków, nie wyrządza żadnych szkód i jest jeszcze drzewem żyjącym, a nie suchym, które może w każdej chwili się złamać.

Skracanie drzew i przycinanie gałęzi na prywatnej posesji

wycinka drzew RacibórzW przypadku kiedy korzenie drzewa zaczynają podnosić płytki chodnikowe lub kiedy drzewo zaczyna schnąć, jest stare, stanowi niebezpieczeństwo lub po prostu nie chcemy już mieć na własnej posesji konkretnego drzewa, można zdecydować się na skorzystanie z usług wycinki drzew. Zajmują się tym profesjonalne firmy, które korzystają z nowoczesnego sprzętu. Oczywiście nie trzeba od razu wycinać całego drzewa, jeśli nie jest to konieczne. W ofercie takich firm znajduje się nie tylko wycinka drzew Racibórz, ale również skracanie drzew czy przycinka gałęzi. Zdarza się, że gałęzie wystają poza posesję prywatną i mogą przeszkadzać sąsiadom – zwłaszcza jesienią, kiedy z drzew spadają liście. Wtedy warto zdecydować się na przycięcie drzewa po stronie posesji sąsiada, by nie stwarzało żadnych problemów. Taka przycinka kosztuje naprawdę niewiele, a dodatkowo firma zajmie się rozdrobnieniem gałęzi, które mogą zostać wykorzystane jako opał. Nie każdy chce zachować drewno, które pozostanie po wycince. Wtedy takie drewno chętnie przyjmie firma, która wykonuje wycinkę.

Na to decyduje się większość osób, które nie mają kominka czy ogrzewania centralnego, w którym mogliby wykorzystać drewno na opał. Dzięki temu wycinka drzewa będzie jeszcze tańsza. Oczywiście zadaniem firmy jest pozostawić po sobie porządek. Wszelkie trociny muszą zostać uprzątnięte. Do tego pracownicy zajmują się dodatkowo frezowaniem pnia, by nie przeszkadzał na posesji.