Rolety zewnętrzne do prywatnego domu

Własny dom pod miastem miał multum zalet, a jedną z nich były wielkie okna, które świetnie oświetlały wnętrze i czyniły dom jeszcze bardziej przytulnym. Jednak owe okna były również główną przyczyną obaw o bezpieczeństwo domu, gdy wyjeżdżaliśmy z żoną na kilka tygodni wakacji.

Solidne rolety zewnętrzne

rolety antywłamanioweSamo założenie alarmu było podstawą zabezpieczenia domu, aczkolwiek nie dawało jakiejś szczególnej pewności, bo jednak grupa interwencyjna nie mogła pojawić się na miejscu od razu. Nie chciałem także instalować żadnego monitoringu, gdyż idea obcych osób patrzących co dzieje się na mojej posesji niekoniecznie do mnie przemawiała. Postanowiłem więc zamontować w oknach rolety antywłamaniowe. Wielokrotnie widywałem tego typu rolety w oknach prywatnych domów czy bloków, i często służyły one jako zabezpieczenie jak i zasłonę do okien. Do obu nadawały się świetnie. Przede wszystkim, by takie rolety uszkodzić, potrzeba było dość dużo siły. Były one zamykane mechanicznie, więc podniesienie ich ręcznie, nawet na niewielką wysokość, nie było w ogóle możliwe. Instalacja takich rolet wymagała odrobinę więcej nakładu pracy niż zakładanie zwykłych rolet zaciemniających, gdyż potrzebowały one nieco miejsca nad oknem do zamontowania skrzyni z niedużym silnikiem i mechanizmem sterującym. Kable od włącznika należało przeprowadzić do środka pokoju, aczkolwiek była również możliwość instalacji zdalnego układu sterowania, kontrolowanego za pomocą pilota, co było znacznie wygodniejsze.

Ich główną zaletą pozostawała jednak odporność na uszkodzenia i wytrzymałość. Bez większego zastanowienia zamówiłem więc rolety na wszystkie okna, gdzie zdecydowanie przydały się nie tylko jako zabezpieczenie, ale również do zaciemniania pokojów w słoneczne, gorące dni.