Relaksujące techniki masażu

 

Szara rzeczywistość potrafi niekiedy doprowadzić do depresji. Ciągle powtarzany schemat dnia, brak prawdziwych i szczerych rozmów oraz niezadowolenie z obecnej sytuacji życiowej – to wszystko deprymuje. Dotyk jest formą kojenia nerwów oraz rozładowania negatywnych emocji, które kumulujemy w sobie podczas wykonywania codziennych, niekiedy trudnych i przytłaczających obowiązków. Ale co zrobić, gdy nie mamy z kim dzielić tych smutków? Jak samodzielnie ukoić swoje nerwy?

Masaż, który można wykonać samodzielnie

poduszka masująca masażer shiatsuJak się okazuje istnieje kilka sprawdzonych metod z których nie korzystają tylko osoby samotne. Są one polecane także dla tych, którzy nie mogą namówić swojej drugiej połówki do wykonania im masażu – formy dotyku, która zdecydowanie polepszy samopoczucie. W wielu sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne są poduszki masujące. To one niosą ukojenie wielu osobom, które zmagają się ze stresem, złym humorem lub bólami pleców i karku. Szczególnie dobrą opinią cieszy się poduszka masująca masażer shiatsu. Technika, którą odwzorowuje mechanizm umieszczony wewnątrz masażera, powstała wieki temu w Japonii i jest słynna na cały świat ze swojego terapeutycznego wpływu. Zgodnie z teorią, metoda shiatsu uwalnia kanały energetyczne biegnące po całym ciele. Masaż wykonywany przed poduszkę łagodzi również często spotykane bóle pleców oraz karku. Nierzadko pomaga również na bóle głowy. Pozwala na rozluźnienie na ogół spiętych mięśni, dzięki temu człowiek staje się o wiele bardziej sprawny fizycznie.

Chcąc dać sobie namiastkę kojącego masażu, który może złagodzić bóle pleców oraz wyciszyć skołatane nerwy, warto zdecydować się na zakup masażera w postaci poduszki masującej shiatsu. Dzięki odblokowaniu energii człowiek może uwierzyć w swoje siły, poczuć się lepiej i odsunąć od siebie przytłaczające go rozterki i problemy.