Regeneracja maglownicy samochodowej

Tak jak zawsze, w przypadku awarii samochodu i potrzeby wymiany jakiejś części. Stoimy przed wyborem, kupić nowe, czy regenerować? Jest to wybór ważny, ponieważ będzie nam towarzyszył przez cały okres użytkowania samochodu. Jednym z elementów, które można regenerować jest tak zwana maglownica.  

Czy warto oszczędzać na układzie kierowniczym?

regeneracja przekładni kierowniczychW skrócie maglownica jest to przekładnia układu kierowniczego, która skręca koła. Regeneracja przekładni kierowniczych jest polecanym zabiegiem. Nie ma sensu kupować drogich części oryginalnych, lub tanich i nietrwałych zamienników, kiedy można je oddać do magika mechanika, który przywróci im pierwotną funkcjonalność. Trzeba przyznać, że ze względu na zły stan drug, wszelkiego rodzaju fizyczne ograniczniki prędkości i tak dalej. Układ kierowniczy ulega uszkodzeniu bardzo często.  Nawet co sto tysięcy kilometrów. Podstawowym objawem uszkodzenia przekładni jest luz na kole kierownicy. Znakiem całkowitego jego zniszczenia są stuki podczas skręcania kół. Koszt regeneracji maglownicy to jedna trzecia kosztu kupna nowej. Należy jednak uważać na nieuczciwych mechaników, którzy ograniczą się tylko do podstawowych zabiegów, które nie starczą na długo. Razem z maglownicą można zregenerować końcówki drążków kierownicy, dzięki czemu dostaniemy korzystny rabat. Przy prawidłowo przeprowadzonej regeneracji i ponownym montażu części auto będzie się prowadziło jak nowe.

Nie dajmy się koncernom które sztucznie postarzają nasze układy kierownicze. Nie dewastujmy środowiska przez nadmierna produkcję nowych części. Jeśli coś da się naprawić to trzeba to zrobić. Regenreacja jest właśnie naprawą. Kluczowym argumentem jest tutaj ochrona środowiska i cena. Zdecydujcie jaki wybór zostanie przez was dokonany.