Prozdrowotna zielona herbata liściasta

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się herbata zielona, której najszlachetniejsze odmiany wywodzą się z Chin. Posiada ona wiele odmian, przez co jej walory smakowe mogą się od siebie różnić. Poza tym zawiera wiele cennych składników. Jest to niezwykle cieniony napój, który ma rzeszę swoich zwolenników. 

Właściwości herbaty zielonej

zielona herbata liściastaZielona herbata posiada wiele witamin (np. E, B, C) oraz mikroelementów. Do jej ogromnych zalet należy zapobieganie wielu schorzeniom. Do najważniejszych z nich należą: zmniejszenie ryzyka wystąpienia miażdżycy, stymulacja układu krążenia, a także obniżenie ryzyka wystąpienia zawału czy też udaru. Ponadto ma ona również zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry, ponieważ działa przeciwstarzeniowo oraz skutecznie radzi sobie z trądzikiem. Dodatkowo przeciwdziała powstawaniu cellulitu, z którym zmaga się tak wiele kobiet. Zielona herbata liściasta daje napar o charakterystycznym aromacie oraz ponadprzeciętnym smaku. Co jest najważniejsze podczas jej parzenia? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednie dostosowanie temperatury: bowiem niektóre z odmian są niezwykle wrażliwe i nie przepadają za zbyt wysokimi temperaturami. Warto również wspomnieć o tym, że zielona herbata, ma swoje zastosowanie również w kosmetykach, głównie w kremach, balsamach, płynach micelarnych bądź maseczkach. Co ciekawe, zieloną herbatę można spożywać również w formie suplementu diety, gdyż hamuje nadmierny apetyt.

Herbata zielona cieszy się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ posiada wiele prozdrowotnych właściwości, które korzystnie wpływają na samopoczucie człowieka. Stanowi ona aromatyczny napój o niepowtarzalnym smaku. Jest również uznawana za sprzymierzeńca w odchudzaniu oraz trzymaniu szczupłej sylwetki.