Profesjonalne usługi windykacyjne

Jeżeli kontrahent nie spłaca w terminie faktur  odroczonym terminem płatności, to może to stanowić problem dla ich wystawcy. Przede wszystkim może to zagrozić płynności finansowej, która jest niezbędna do prowadzenia bieżącej działalności.

Jak wygląda usługa windykacyjna?

usługi windykacyjne trójmiastoW całej Polsce jest zarejestrowanych nawet kilka tysięcy firm i agencji windykacyjnych, które przeważnie obsługują klientów biznesowych. Przedsiębiorca, który do nich przychodzi, musi posiadać odpowiedni dokument potwierdzający zaistnienie długu, czyli na przykład fakturę VAT, która będzie wystawiona na przelew oraz musi minąć przynajmniej jeden dzień po terminie płatności. Ważne żeby termin płatności nie był przedawniony, czyli żeby od jej daty nie minęło więcej niż dwadzieścia cztery miesiące. Jeżeli są nam potrzebne usługi windykacyjne Trójmiasto jest idealnym miejscem na znalezienie profesjonalnego biura windykacyjnego. Po złożeniu stosownych dokumentów, klient podpisuje umowę z biurem na czas nieokreślony, w której akceptuje warunki współpracy. Przede wszystkim płatności jest rozliczana na podstawie prowizji z góry ustalonej i zależnej od czasu jaki minął od daty płatności oraz wysokości długu. Działania windykacyjne głównie sprowadzają się do kontaktu mailowego, smsowego czy telefonicznego w celu uzgodnienia nowych warunków spłaty zaległości. Ich celem jest polubowne zakończenie sprawy, jednak bywają sytuacje, kiedy jest to niemożliwe i wtedy sprawa jest kierowana na drogę sądową. To z kolei generuje dodatkowe koszty dla dłużnika.

Niektórzy przedsiębiorcy nie chcą korzystać z usług windykacyjnych, ponieważ trzeba zapłacić za nie prowizję. Jednak w sytuacji, kiedy nie można się porozumieć z dłużnikiem w sprawie spłaty długu, najlepszym rozwiązaniem będzie biuro windykacyjne.