Profesjonalne cięcie drewna

 

Urządzenia służące do cięcia drewna, swoje zastosowanie znajdują w różnego rodzaju warsztatach, chociaż niewątpliwie najczęściej wykorzystywane są we wszystkich miejscach specjalizujących się w stolarce. Piły tarczowe wykorzystywane do pracy w takich miejscach muszą charakteryzować się dużą wydajnością, wytrzymałością i bezpieczeństwem pracy.

Piła tarczowa produkcji firmy Hitachi

hitachi c7ssPotencjalnie dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o piłę tarczową potrzebną do zadań profesjonalnych, może okazać się piła tarczowa Hitachi C7SS. Urządzenie to może sprawdzić się w wymagających pracach, ponieważ wyposażone zostało w silniki, które przystosowane są do pracy pod dużym obciążeniem. Dzięki temu sprawdzi się w cięciu również innych materiałów niż drewno. Niewątpliwą zaletą tej piły tarczowej jest trwała i ergonomiczna obudowa, która jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia, co może okazać się niezwykle przydatną właściwością w warsztacie. Aby urządzenie nie uległo zniszczeniu od wewnątrz, wyposażone zostało w świetne zabezpieczenie przeciw pyłom, które przy cięciu, np. drewna, mogłyby przedostawać się do środka i negatywnie wpływać na jakość wykonywanej pracy. Dodatkowo, jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa, urządzenie wyposażone jest w wyłącznik świadomego uruchamiania, który jest pomocny, gdy podczas wykonywanej pracy nastąpi przerwa w dostawie prądu. Dzięki niemu urządzenie, gdy prąd wróci, nie aktywuje się bez naszej wiedzy.

Omawiana piła tarczowa, choć niezwykle funkcjonalna i wytrzymała, charakteryzuje się niewielką wagą oscylującą w granicach trzech i pół kilograma. Dzięki temu możemy wykonywać nią odpowiednie prace, bez większego zmęczenia organizmu osoby, która operuje piłą tarczową dostarczoną na rynek przez firmę Hitachi właśnie.