Produkcja kół sterowych drewnianych

Prowadzę prywatny zakład rzeźbiarski, mający za zadanie produkcję drewnianych dekoracji. Bardzo lubię swoją pracę, gdyż uczyłam się rzeźby w drewnie. Jest to po prostu moja pasja. Teraz mam nowe zlecenie na drewnianą dekorację. Zabieram się właśnie do pracy.

Zrobienie koła sterowego 

koła sterowe drewnianeMój klient to pasjonat żeglarstwa. Robi w swoim domu kolekcję rzeźb, oraz innych przedmiotów z drewna. Chętnie mu pomogę. Klient powiedział mi, że ostatnio zbiera różnego rodzaju koła sterowe drewniane. Poprosił mnie, bym mu takie zrobiła. Oczywiście się zgodziłam. W swojej dotychczasowej pracy wyprodukowałam już kilkanaście kół sterowych. Można więc uznać, że zajmuję się tym systematycznie. Musiałam tylko zakupić niezbędne materiały. Jest to między innymi farba do drewna, oraz nabłyszczacz. Drewno już mam w swoich zapasach. Pojechałam do sklepu, by zakupić materiały. Wróciłam do domu i mogę na spokojnie zabrać się do pracy. Najpierw musiałam wyrzeźbić kształt koła sterowego. To zajmuje najwięcej czasu. Zajęło mi to całe popołudnie i pół nocy. Następnie musiałam zespoić ze sobą wszystkie elementy tak, by konstrukcja się trzymała. Następnym krokiem było pomalowane koła specjalną farbą. Gdy koło było pomalowane, to trzeba było zaczekać aż porządnie wyschnie. Dopiero wtedy można było nałożyć drugą warstwę farby. Następnego dnia, gdy już farba wyschła, to można było nałożyć specjalny nabłyszczacz. W ten sposób koło sterowe zostało skończone. Jestem trochę zmęczona, ale zadowolona. Mogę przekazać koło klientowi.

Umówiłam się z klientem na przekazanie koła sterowego. Bardzo mu się spodobało, co mnie ogromnie ucieszyło. Co prawda była to żmudna praca, ale jestem bardzo szczęśliwa. Moja praca została doceniona. Dostałam nawet kolejne zlecenie na nowe koło sterowe, więc jadę po nowe materiały.