żłobki w Krakowie

Praca – żłobki w Krakowie i nieznośny podopieczny

Wszyscy, którzy kochają dzieci, mogą mi zazdrościć tego, że pracuje w jednym z krakowskich prywatnych żłobków. Jednak nikt nie zdaje sobie sprawy jak w rzeczywistości ta praca jest trudna.

Prywatne żłobki w Krakowie

żłobki w KrakowiePrzede wszystkim nigdy nie mogę przyjść w złym humorze. Przy pracy z dziećmi wszelkie niepozytywne emocje pozostają za drzwiami żłobka. Jednak to nie jest najtrudniejsze, najtrudniejsze jest gdy trafi ci się pod opiekę dziecko, nad którym zapanowanie jest wręcz niemożliwe. Żłobki w Krakowie prywatne to nie to samo co państwowe placówki. Tutaj rodzice muszą wyłożyć spore pieniądze, aby móc przyprowadzić swoją pociechę. Niektóre dzieci z takich rodzin są strasznie rozpieszczone i wyraźnie nie rozumieją co znaczy słowo ?nie?. Żłobek w Krakowie w którym pracowałam dał mi prawdziwą szkołę życia. Kilka lat temu podczas moich pierwszych lat pracy, pod opieką miałam jednego chłopczyk. Był on dzieckiem strasznie problematycznym dla mnie i moich koleżanek. Przede wszystkim nie potrafił nawiązać relacji z innymi dziećmi, a jako argument stosował przemoc i płacz. Nie ważne wobec kogo, zawsze była ona stosowana. Zupełnie nie wiedziałyśmy sobie jak z owym dzieckiem sobie radzić. Bezradne o radę postanowiłyśmy zapytać psychologa, którego zazwyczaj posiada każdy dobry prywatny żłobek. Poinformowała nas ona, że może to być sposób na bez moc spowodowaną pozostawieniem go przez rodziców każdego dnia. Poradzono nam, aby takie zachowania ignorować.

Jeśli nie zmieni to jego zachowania całkiem możliwe, że malca trzeba będzie zabrać. Rzeczywiście gdy ignorowało się jego zachowanie, zaczął zajmować się sam sobą. Gdy uspokoiła się w nim cała ta złość łatwiej było nawiązać z nim kontakt i okazywał się całkiem miłym dzieckiem.