Powrót do dawnej mody w urządzaniu wnętrz

Nasz własny dom to takie miejsce, do które powinno się zawsze chętnie wracać. Podstawowym czynnikiem, który zapewnia takie wrażenie jest oczywiście nasza rodzina, ale należy także poważnie pomyśleć o wystroju całego wnętrza, które powinno być nam bliskie i utożsamiać naszą osobowość. Nie wystarczą tylko odpowiednio spersonalizowane meble, warto pomyśleć również o odpowiedni zagospodarowaniu ścian.

Dobra tapeta nie jest zła

tapety kuchenne zmywalneOd kilku lat panuje moda na chłodne, skandynawskie wnętrza rodem z katalogu jednej ze znanych firm. Oczywiście, nie ma w tym nic złego. Jasne,przestronne przestrzenie niektórym pasują i doskonale się w nich odnajdują. Wszystko rzecz jasna jest sprawą gustu, o którym nie powinno się dyskutować. Jednak niekoniecznie trzeba dopasowywać się do panujących trendów, można iść nieco pod prąd i pomyśleć o próbie powrotu do dawnych nurtów, bądź też połączeniu tych starszych z nowszymi. To jednak wymaga sporej odwagi. Często demonizuje się tapety jako coś, co już zupełnie wyszło z mody. Tymczasem tapety ścienne do pokoju są naprawdę doskonałym rozwiązaniem. Sprawiają, że pomieszczenie nabiera zupełnie innego wyrazu. Tapety kuchenne także świetnie spełniają swoją rolę ponieważ łatwo z nich zmyć wszelkie zabrudzenia, a o nie przecież w takim pomieszczeniu nie trudno. Ludzie odnoszą mylne wrażenie, że farba jest trwalsza i wytrzymuje dłuższy okres czasu, a jest to kompletny mit.

Materiały, z których wykonane są dzisiejsze tapety są starannie selekcjonowane i wykonane tak, by wytrzymywały nawet te najcięższe próby. Nie trzeba więc ich często wymieniać,a dokładnie położone prezentują się naprawdę okazale. W kontekście urządzania wnętrz warto więc pomyśleć o takim rozwiązaniu ponieważ może okazać się naprawdę trafione.

Źródło http://www.kuptapete.pl